کتاب «آزادی در ساحت اندیشه، بیان و عمل» منتشر شد

مفهوم شناسی آزادی در فلسفه سیاسی و اجتماعی امام خامنه‌ای

کتاب آزادی در ساحت اندیشه، بیان و عمل با موضوع مفهوم شناسی آزادی در فلسفه سیاسی و اجتماعی امام خامنه‌ای به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.

این کتاب که از مجموعه کتاب های اندیشنامه  معرفت دینی و حاصل تلاش جمعی از پژوهشگران اندیشکده برهان/ نام نویسنده یا مولف است در ۱۲۳ صفحه و در ۶ فصل، از سوی انتشارات دیدمان به زیور طبع آراسته گردیده است.

«معنا و مفهوم آزادی»، «آزادی در اسلام و غرب»، «آزادی اندیشه و عقیده»، «آزادی بیان»، «آزادی سیاسی» و «آزادی اقتصادی» عناوین فصل های ۶ گانه این کتاب هستند.

در بخشی از مقدمه این کتاب می خوانیم:

«آزادی یکی از اساسی‌ترین شعارهای انقلاب شکوهمند اسلامی بوده و به دلیل تأویل و تفسیرهای متفاوتی که از آن می‌گردد، یکی از چالشی‌ترین مسائل در حوزه نظر و عمل در میان نخبگان و آحاد جامعه بوده است.

آنچه در این مکتوب تقدیم مخاطبان محترم می‌گردد تقریر ۱۵ گفتار حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) در خطبه‌های نماز جمعه تهران از پاییز سال ۱۳۶۵ تا زمستان ۱۳۶۶ است که به مسئله «آزادی» و حدودوثغور آن در ساحت اندیشه، بیان و عمل پرداخته‌شده است. با توجه به پیوستگی این گفتارها سعی شده است، ساختار کلی آن‌ها حفظ‌شده و تنها برخی نکات ویرایشی جزئی اعمال‌شده و ضمن حذف برخی مطالب کمتر مرتبط با سیر بحث، عناوینی در میان مطالب برای مطالعه روان‌تر ارائه‌شده است. امید است که این اثر مورد بهره‌برداری مخاطبان و زمینه آشنایی هرچه بیشتر با فلسفه سیاسی اجتماعی معظم‌له فراهم آورد.»

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن
بستن