روی دیگر بیمارستان های خصوصی در بحران کرونا!

روی دیگر بیمارستان های خصوصی در بحران کرونا!
🔹 #سرمایه‌داری دارای ذاتی واحد در سراسر دنیاست و تفاوتی نمی کند که شرایط مردم عادی باشد یا بحرانی نظیر #کرونا آن‌ها را درنوردیده باشد. اساساً مهمترین اشکال سرمایه‌داری علاوه دوری از خداوند و معنویت در نقض اصول اولیه انسانیت است. در حالی که #رهبر_معظم_انقلاب نیروهای نظامی کشور را طی دستوری به برگزاری یک #رزمایش بزرگ بیولوژیک امر فرمودند، گویا بخشهایی از ساختار بهداشت و درمان کشور که در اختیار بخش خصوصی قرار دارد خود را موظف به حضور در این رزمایش و یا امداد به مردم در این شرایط بحرانی نمی دانند. اعداد و ارقام مالی که از بیمارستان های خصوصی در موضوع پذیرش بیماران کرونایی در فضای مجازی منتشر می‌شود و یا خبرهایی که از عدم پذیرش بیماران مشکوک به کرونا به دست می رسد نشان می دهد که سرمایه داری چهره زشت خود را مجددا به مردم ایران نشان داده است و کسانی که پولهای بادآورده را در بخش پزشکی در برخی از بیمارستان های خصوصی انبار کرده اند امروز حاضر نیستند پا به پای آحاد جامعه و در کنار #دولت و نیروهای مسلح مسئولیت خود را در قبال بحران به عهده بگیرند.
🔹 در واقع آنچنان که در زمانی که کشوری درگیر جنگ می شود هیچ کدام از بیمارستانهای آن کشور حق امتناع از پذیرش مجروحان جنگی را ندارند، در این شرایط که مردم در یکی از حساس ترین برهه‌های تاریخ خود قرار گرفته اند باید بیمارستان های خصوصی را ملزم کرد تا به ارائه خدمات در سطح بیمارستان های دولتی و در هزینه متعارف آن اقدام نمایند.
🔹 در حالی که دولت هایی همچون #اسپانیا که نه تنها نسبت به اصول اسلامی شناختی ندارند بلکه مدعی آن نیز نیستند و با قوانین اسلامی و شرعی سازماندهی نشده اند در این شرایط بیمارستان های خصوصی را الزام در پذیرش بیماران نموده‌اند شایسته است که دولت محترم تمام بخش‌های خصوصی بهداشت و درمان و مرتبط با بحران کرونا را الزام به رعایت پروتکل های شرایط بحران کرده و در غیر اینصورت نسبت به تداوم مجوز فعالیت آنها تأمل جدی نماید. بدیهی است اشتغال در جمهوری اسلامی و کسب درآمد در جامعه ای که برای امنیت آن خون هزاران شهید محترم ریخته شده است و هزاران میلیارد دلار هزینه داشته تا بیمارستان خصوصی به کسب سود و درآمد مشغول باشد مستلزم رعایت قواعد و قوانین کشور است.
🔹 در حالتی که آحاد و اصناف جامعه در تبلیغات صدا و سیما و تبلیغات سایر دستگاه‌های حاکمیتی به ایثار و همدلی و همکاری دعوت می شوند به نظر می رسد بخشی از افراد که هم اکنون در پناه امنیت و صلابت نظام مشغول کسب درآمد هستند بنای بر همکاری و همیاری با مردم ندارند. پذیرش یک بیمار کرونایی به شرط واریز حداقل ۲۵ میلیون تومان از عهده بخش قابل توجهی از مردم خارج بوده و در شرایطی که پرواضح است که تخت های بیمارستان های دولتی کفاف این تعداد از بیماران کرونایی را نمی‌دهد و پزشکان و پرستاران و بهیاران و خدمه خیر #بیمارستان های دولتی در حال تلاش و جهاد شبانه روزی هستند؛ تعداد معدودی از #کاسبان_کرونا قصد مشارکت در این رزمایش واقعی را نداشته و نظم عمومی جامعه را مختل نموده اند.
🔹 ورود دستگاه‌های انتظامی و امنیتی در مسئله برای برخورد با اختلال گران در مبارزه غیرتمندانه با این بحران بیولوژیک می تواند سرمایه اجتماعی نظام را افزایش داده و مدت مبارزه با این بحران را کاهش دهد. چه اینکه مبارزه با اخلال کنندگان در روند این رزمایش واقعی بخشی از رزمایش بوده و بی اعتنائی و چشم فرو بستن بر آن شبیه به بی اعتنائی و غمض بصر از کسانی است که در جنگ های نظامی محل انجام وظیفه را ترک یا نسبت به درک شرایط کشور کوتاهی کرده و همگام با دشمن نسبت به منافع ملی ایجاد خسارت نمودند.
به کانال تلگرام برهان – @Borhan_Ir بپیوندید.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

بستن
بستن