نشانه شناسی افول هژمونی ایالات متحده آمریکا
کتاب « پایانی برای یک ابرقدرت » منتشر شد
کتاب « پایانی برای یک ابرقدرت » با موضوع « نشانه شناسی افول هژمونی ایالات متحده آمریکا » به همت اندیشکده برهان منتشر و روانه بازار نشر گردید.
این کتاب که از مجموعه کتاب‌های رویش اندیشه و حاصل تلاش پژوهشگران اندیشکده برهان است، در 48 صفحه از سوی انتشارات دیدمان به زیور طبع آراسته گردیده است.
 
در بخشی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم:
«آمریکا محل مغالطه‌ی وهم آلود آزادی، توحش و سراب توهم سعادت بشری است که قانون صعود و نزول تمدن‌ها گمانه‌ی فروپاشی‌اش را تقویت می‌کند.
گمانه‌ای که پایگاه اینترنتی «مارکت‌واچ» نیز بر اساس آن گزارش تحلیلی خود را منتشر کرد. این پایگاه که در گذشته به عنوان «سی‌بی‌اس‌ مارکت‌واچ» شناخته می‌شد و با شبکه‌ی تلویزیونی «سی‌بی‌اس» آمریکا همکاری داشت، گزارش خود را در خصوص از دست رفتن روح سرمایه‌داری آمریکا و حتمی بودن فروپاشی این کشور به صورت زیر آغاز کرد:
این گزارش نبرد برای حفظ روح سرمایه‌داری را پایان یافته دانسته و نوشته است:
 «روح سرگردان سرمایه‌داری مُرد و شاید بدتر از آن، ما روح آمریکا را از دست داده‌ایم و در سراسر جهان عواقب آن فاجعه‌بار خواهد بود.»
و بدین ترتیب مردی هم‌چون «مارک فابر» سوییسی در ماه‌نامه‌ی سرمایه‌گذاری خود تحت عنوان
گزارش«The Gloom Boom & Doom» هشدار داد: «با سقوط نظام سرمایه‌داری‌مان همانگونه که امروز می‌دانیم، آینده فاجعه‌ای تمام‌ عیار خواهد بود.»
پیش‌بینی فروپاشی آمریکا بر مبنای گزاره‌های منطقی و دلایلی صورت گرفته که در نهایت نزدیکی افول آمریکا را اثبات می‌کنند. درحالی‌که زمان وقوع چنین رویدادی مشخص نیست اما وقوع آن حتمی به نظر می‌رسد.

این نوشتار به دنبال بررسی نشانه های افول آمریکا در جهان است.»

 

 

پایانی برای یک ابر قدرت
خرید کتاب

کد مطلب: 10868  |  تاريخ: ۱۳۹۷/۴/۲۷  |  ساعت: ۱۰ : ۴۹

نظرات ارسال شده
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران