هم‌زمان با آغاز به کار بیست‌ویکمین نمایشگاه مطبوعات
آغاز فصلی جدید برای اندیشکده‌ی برهان
همان‌طور که در خبرها نیز آمده است، بیست‌ویکمین دوره‌ی نمایشگاه مطبوعات از 16 آبان به‌مدت یک هفته در مصلای تهران برگزار خواهد شد. اندیشکده‌ی برهان در این دوره از نمایشگاه، حضوری متفاوت را تجربه خواهد کرد. هم‌زمان با آغاز به کار نمایشگاه، اولین شماره‌ی ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» نیز وارد بازار چاپ و نشر می‌شود.

 

اندیشکده برهان؛ اندیشکده‌ی برهان که تاکنون پنج سال از فعالیتش در فضای مجازی می‌گذرد، تلاش کرده است تا در چارچوب مأموریت‌های واگذارشده، به تبیین و ترویج گفتمان انقلاب اسلامی بپردازد. پاسخ‌گویی به شبهاتی که از سوی معاندین انقلاب اسلامی در فضای مجازی، شبکه‌های تلویزیونی و رسانه‌های مکتوب منتشر می‌شود را می‌توان مهم‌ترین رسالت ما دانست. در کنار این رویکرد دفاعی، بررسی و آسیب‌شناسی گفتمان‌های رقیب و تبیین گفتمان امام و امت در حوزه‌های مختلف، از جمله مأموریت‌های این پایگاه است.
 
اکنون با دریافت مجوز از وزارت ارشاد و فرهنگ اسلامی جهت انتشار نشریه‌ی مکتوب «برهان اندیشه»، این اندیشکده وارد دوره‌ای جدید از فعالیت‌های خود شده است. نشریه‌ی «برهان اندیشه» همچون پایگاه برهان، در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی، بین‌المللی و تاریخی فعالیت می‌کند. «برهان اندیشه» در شماره‌ی اول خود به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری، یعنی «پیشرفت درون‌زا» پرداخته است. نقد و بررسی پیشرفت درون‌زا زمانی ممکن می‌شود که آن را در کنار رویکرد رقیب یعنی «توسعه‌ی برون‌زا» مورد کاوش قرار دهیم. شماره‌ی اول این نشریه با شش پرونده‌ی مجزا در حوزه‌های اندیشه، جهان، فرهنگ، اقتصاد، تاریخ و سیاست خارجی، از مناظر مختلف، این دو رویکرد را در مقابل یکدیگر قرار داده و واکاوی کرده است. در این شماره، ضمن اشاره به نتایج پیشین حضور توسعه‌ی برون‌زا در ایران و دیگر کشورهای در حال توسعه، به اندیشه‌ورزی درباره‌ی چرایی و چگونگی نیاز به تحقق پیشرفت درون‌زا خواهیم پرداخت.
 
شماره‌ی اول نشریه‌ی «برهان اندیشه» را می‌توانید با تخفیف ویژه از غرفه‌ی این نشریه در محل برگزاری بیست‌ویکمین دوره‌ی نمایشگاه مطبوعات تهیه فرمایید.
 
 
 
 


 

 

کد مطلب: 9036  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۸/۱۲  |  ساعت: ۱۴ : ۲۰

نظرات ارسال شده
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران