شماره هفدهم نشریه برهان اندیشه، منتشر شد؛
جهادِ آتش به اختیار
شماره هفدهم نشریه برهان اندیشه با عنوان «جهاد آتش به اختیار»، در تبیین مفهوم فرمان رهبر انقلاب به نیروهای انقلابی، تبیین فرصتها و تهدیدهای این راهبرد، عملیات روانی دشمن و حدود اعمال این فرمان؛ توسط اندیشکده برهان منتشر شد.
به بهانه دومین سالگرد فاجعه منا منتشر شد
ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی»
دو سال از فاجعۀ غمبار منا می‌گذرد و در این مدت بررسی‌های متعددی در این‌باره انجام گرفته است؛ بااین‌حال همچنان ابعاد پنهان و ابهامات بی‌شماری در این فاجعه به چشم می‌خورد. در این خصوص، اندیشکدۀ برهان با تشکیل کارگروه کارشناسی و انجام پژوهش‌های متعدد کوشیده است تا بر زوایای تاریک این واقعۀ دهشتناک، روشنای حقیقت بیفکند.
ششمین شماره‌ی «برهان اندیشه» به روی پیشخوان مطبوعات رفت
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
ششمین شماره‌ی ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» منتشر شد و در اختیار مخاطبان قرار گرفت.
پنجمین شماره‌ی «برهان اندیشه» به روی پیشخوان مطبوعات رفت؛
انقلابی‌گری نیاز امروز
پنجمین شماره‌ی ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» با موضوع «انقلابی گری» منتشر شد و در اختیار مخاطبان قرار گرفت.
«برهان اندیشه» منتشر شد
زمانه‌ی حضور
هم‌زمان با رسیدن مجدد قطار انقلاب به ایستگاه خطیر انتخابات در اسفندماه سال جاری، نشریه‌ی «برهان اندیشه» نیز با اختصاص شماره‌ی اسفند خود به انتخابات در کشور اسلامی‌مان، دِین خود را به انقلاب ادا می‌نماید.
دومین شماره‌ی «برهان اندیشه» به روی پیشخوان مطبوعات رفت.
«برهان اندیشه» با موضوع «عزت ملی» منتشر شد
دومین شماره‌ی ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» با موضوع «عزت ملی» منتشر شد و در اختیار مخاطبان قرار گرفت.

نخستین شماره‌ی ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» منتشر شد
نخستین شماره‌ی ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» با موضوع «پیشرفت درون‌زا» منتشر شد و بر پیشخوان مطبوعاتی کشور قرار گرفت.
هم‌زمان با آغاز به کار بیست‌ویکمین نمایشگاه مطبوعات
آغاز فصلی جدید برای اندیشکده‌ی برهان
همان‌طور که در خبرها نیز آمده است، بیست‌ویکمین دوره‌ی نمایشگاه مطبوعات از 16 آبان به‌مدت یک هفته در مصلای تهران برگزار خواهد شد. اندیشکده‌ی برهان در این دوره از نمایشگاه، حضوری متفاوت را تجربه خواهد کرد. هم‌زمان با آغاز به کار نمایشگاه، اولین شماره‌ی ماهنامه‌ی «برهان اندیشه» نیز وارد بازار چاپ و نشر می‌شود.
نحوه‌ی تهیه‌ی مجله‌ی «جمهوری اسلامی در گذر از چالش‌ها»؛
شماره‌ی نخست فصلنامه‌ی دیدمان منتشر شد
اندیشکده‌ی برهان که از امسال در نظر دارد نشریه‌ای مکتوب به‌صورت فصلنامه با عنوان «دیدمان» منتشر نماید، در شماره‌ی اول خود، در سالگرد طرح موضوع چالش‌های پیش روی جمهوری اسلامی از سوی مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام خمینی (ره)، این موضوع را به‌عنوان محور اصلی فصلنامه‌ی خود، مورد کنکاش و پرداخت علمی قرار داده است.

نظرسنجی از مخاطبان برهان
پایگاه تحلیلی و تبیینی برهان در راستای تبیین گفتمان انقلاب اسلامی و پاسخ به شبهات مطرح‌شده در این زمینه، در نظر دارد در جهت ارتقای کیفی مطالب ارائه‌شده به مخاطبان گام بردارد.

جوهره امت واحده اسلامی
با توجه به توصیه‌ و تأکید مستمر رهبر معظم انقلاب مبنی بر تشکیل امت اسلامی واحد و حفظ تمدن غنی دینی و بسط تفکر ناب محمدی و به‌خصوص حفظ بصیرت و هوشیاری همه‌ی آحاد و جوامع مسلمان در شرایط کنونی دنیای اسلام، در یادداشت حاضر به تبیین امت واحده‌ی اسلامی برمبنای آموزه‌های وحیانی و آیات و روایات مرتبط با آن پرداخته شده است.
گروه تاریخ برهان؛
او یک ملت بود
آنچه در تفکر شهید بهشتی ظهور و بروز فراوان دارد، تأکیدهای مکرر ایشان بر حفظ اصول و چارچوب ها و اهداف اسلامی بر مبنای تفقه اسلامی به معنای عمیق کلمه است به نحوی که ایشان کوچک ترین کوتاه آمدنی را در این باب نمی پذیرند. این نگاه کاملاً و صد در صد در مقابل نگاه مدرن به دین یعنی دیدگاه متجددانی مانند مجتهد شبستری و سروش و امتداد سیاسی آنها مانند خاتمی و حجاریان است