ناو‌های هواپیمابر آمریکا در خلیج فارس، «سیبلی بزرگ» برای موشک‌های ایران
ناوهای هواپیمابر آمریکا در خلیج‌فارس هدف‌هایی بزرگ و سیبل‌هایی متحرک برای موشک‌های ایران هستند و لذا هزینه هرگونه اقدام نابخردانه برای این کشور بسیار بالا خواهد بود.
محمد صدری؛
استدلال‌های راهبردی در دفاع از ایده «تحریم پیش‌دستانه»صادرات نفت ایران به اروپا
منابع مطلع می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گویند بحث‌ها درباره‌ی تحریم فروش نفت به اروپا از سوی ایران بسیار جدی شده است؛ ارزیابی‌ها این است که یورو در 10 روز فرو خواهد پاشید زیرا عربستان آماده جایگزینی نیست و ماه‌ها برای افزودن چند هزار بشکه به نفت صادراتی خود زمان نیاز دارد.

زلزله فقهی الازهر درکاخ آل‌سعود
مدت‌های مدید است که مروجان اسلام آمریکایی با ترویج دروغین گفتمانی که طبق آن، خروج علیه حاکم را حرام می‌پنداشت و بر اساس همین گفتمان، به شهادت رساندن امام حسین بن علی(ع) به دست یزید بن معاویه(لع) را درست می‌شمرد، جلوی وقوع انقلاب‌های مردمی در کشورهای اسلامی را گرفته بودند.

استکبار هرچه دارد خرج می‌کند تا حتی یک میلیون رأی را کم کند!
مقام معظم رهبری: «اگر امریکا و استکبار بدانند مى‌توانند کارى کنند که پنج میلیون رأى دهنده کم کنند، سه میلیون رأى دهنده کم کنند، یک میلیون رأى دهنده کم کنند؛ هرچه داشته باشند خرج مى‌کنند که این کار انجام شود.»

آیا عربستان توان تولید جایگزین نفت ایران را دارد؟
عربستان ماه گذشته در نشست وزرای اوپک در وین حاضر شد و امیدوار بود که بتواند این گروه تولیدکنندگان نفت را به افزایش سهمیه تولیدی خود به منظور کاهش قیمت نفت در سراسر جهان ترغیب کند. سعودی‌‌ها پیش از این ایراداتی نسبت به قیمت نفت خام مورد درخواست مشتریان وارد می‏کردند.

متخصص براندازی‌های نرم و رابط غرب‌گرایان روسیه در راه مسکو
مروری بر سوابق سفیر جدید واشنگتن در مسکو نشان می دهد که برنامه غرب برای استفاده از فرصت انتخابات ریاست جمهوری 2012 روسیه جهت ناآرام کردن این کشور جدی است و مهار مایکل مک فال با سه دهه فعالیت تحقیقاتی و عملیاتی در حوزه تحت نفوذ اتحاد جماهیر شوروی سابق برای کرملین آسان نخواهد بود.

نوعثمانی‌گرایی ترکیه در بالکان
سیاست خارجی ترکیه در بالکان که از آن به عنوان نوعثمانی گرایی یاد می‌شود از نگاه رئالیستی و امنیتی محور به نگاهی لیبرالیستی و نرم‌افزارانه چرخش پیدا کرده است.

شورای انتقالی سوریه؛ برخاسته از مردم یا برساخته از دشمن
تشکیل شورای انتقالی معارضان سوریه در استانبول در واقع پاسخی به خواسته‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌های آمریکا و کشورهای غربی و برخی از کشورهای هم‌‌پیمان استعمار آمریکا بود که تلاش دارند با هدف قرار دادن سوریه یکی از حلقه‌‌‌های مقاومت در منطقه را تضعیف کنند.

رفتار وحشیانه‌ی رژیم صهیونیستی در جنگ ۲۲روزه به روایت آمار
در حمله‌ی وحشیانه‌ی رژیم صهیونیستی به مردم محاصره شده غزه 1440 فلسطینی شهید و هزاران خانه تخریب شد؛ نزدیک به 1000 صهیونیست نیز در پاسخ جانانه مقاومت فلسطین به این حملات کشته یا زخمی شدند.

پیام های راهبردی رزمایش دریایی ولایت 90
برگزاری رزمایش دریایی ولایت 90 در مقطع حساس فعلی نشان دهنده آن است که ایران عمداً مایل به ارسال چند پیام راهبردی به دو مخاطب عمده یعنی کشورهای غربی و کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده است.

هنر و مهارت روشنفکری جدید!
این روزها شاهد نامه پراکنی شماری از افراد وابسته به جریان روشنفکری به بهانه‌ی نقد نظام و رهبری هستیم؛ وجه مشترک این نامه‌‌ها هنر و مهارت نویسنده در طراحی دروغ، تهمت و افترا در ظرف اهانت، فحاشی و هتاکی است...

چرا آمریکا قطر را برگزید؟
آمریکا چرا قطر را برای اجرای راهبردهای خود انتخاب کرده است؟ تحلیلگران سیاسی به دلایل ذیل معتقدند که آمریکا و غرب برای اجرای استراتژی خود در منطقه‌ی خاورمیانه، قطر را برگزیده است.