اردوغان؛ شاگرد رفوزه‌ی مدرسه اسلام گراها
«رجب طیب اردوغان» به عنوان یک اسلام‌گرا توانسته است رأی مردم ترکیه را به خود جلب کند و بی تردید شعارهای اسلام‌‌گرایانه وی نقش بی‌‌بدیلی در موفقیت‌‌های انتخاباتی او در ترکیه داشته است؛ و به عنوان یک دوپینگ عمل کرد و چنان پرقدرت ظاهر شده است که قدرت و پول که دو بازوی کارساز سکولارها در انتخابات بود فلج کند و خود را به عنوان یک اسلام گرای اهل کارزار نشان دهد...

آیا سناریوی «بلحاج» در سوریه جواب خواهد داد؟
فروکش کردن تظاهرات و اعتراضات مردمی در چند هفته‏‌ی اخیر در سوریه باعث شده تا غرب این راهبرد را که از طریق برانگیختن مردم سوریه می‌‏تواند رییس‏جمهور این کشور را ساقط کند، کنار بگذارد.
به بهانه‌ی پیروزی در جنگ الکترونیک با آمریکا؛
نگاهی به نتایج 4 رویارویی مستقیم سپاه پاسداران با آمریکا و انگلیس
تسخیر هواپیمای جاسوسی آمریکا بر فراز ایران توسط سپاه پاسداران در واقع چهارمین عرصه رویارویی‌‌های مستقیم سپاه با آمریکا و انگلیس را در داخل ایران رقم زد. تقابلاتی که تماماً برای دشمنان مردم ایران، تنها یک نتیجه در بر داشته است.

«ایران مخفی»، هدف آمریکا از راه اندازی جاسوس‌خانه‌ی مجازی
راه اندازی سفارت‌‌خانه مجازی آمریکا برای پی‌‌گیری هدفی که مقامات آمریکایی آن را «گفت‌و شنود با شما شهروندان ایرانی»، خوانده‌اند، بی‌‌گمان دنبال ساختن راهبرد «ضربه از درون» در قبال جمهوری اسلامی ایران می‌‌باشد.

پیروز و مغلوب «جنگ سفارتخانه‌ها» کیست؟
هر زمان قرار بوده خدشه‌‌ای به رابطه‌ی ایران و دولت فخیمه وارد آید سیل رایزنی‌ها و پیغام و پسغام‌های انگلیسی برای جلوگیری از این اتفاق سرازیر می‌‌شد تا جایی‌که حتی آن‌ها در زمانی حاضر شدند برای جلوگیری از کاهش رابطه ، فعالیت‌های BBC را در ایران محدود کنند.
«فارین پالسی» بررسی کرد؛
5 دلیل که اسراییل و آمریکا را از حمله به ایران منصرف می‌‌کند
عدم وجود وضعیتی ایده‌‌آل و مشخص، ناتوانی در بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته‌‌ای، پرداخت هزینه‌‌‌‌های سنگین از سوی آمریکا، مشروعیت و محبوبیت ایران در خاورمیانه و درگیری آمریکا در صورت حمله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏ی اسراییل دلایلی است که اسراییل و آمریکا را برآن می‌‌دارد حمله‌‌ی بازدارنده به ایران را بیشتر مورد تأمل قرار دهند.

بررسی روابط سوریه و pkk
در نظام دوقطبی منعطف روابط pkk و سوریه تحت ائتلاف با اتحاد جماهیر شوروی تعریف می‌شد و تا دهه 1990 این روابط با شوروی ادامه داشت. با سقوط نظام دوقطبی این اتحاد به طور معمول با روسیه حفظ شد. اما بعد از پایان دهه 1990 و در سال‌های پایانی این دهه روندهای بین‌المللی بیشترین نقش در pkk و روابط با سوریه گذاشت.
تحلیلی درباره دست‌های خالی غرب در متن آمریکایی آمانو؛
تناقض‌های قابل درک در گزارش سفارشی آژانس
فقدان ارزش حقوقی گزارش آژانس و تناقض‌های آشکار آن با توجه به مشکلات غربی‌ها و اسرائیل در 10 ماه گذشته قابل درک است و به کار اثبات ادعاهای آمریکا علیه ایران نمی‌آید.

دموکراسی در آمریکا تابع اکثریت نیست
«دکتر فؤاد ایزدی»، عضو هیأت علمی و استادیار دانشکده‌ی مطالعات جهان دانشگاه تهران معتقد است که در نظرسنجی‌های متعدد، بیش از 50 درصد از مردم آمریکا از حضور این پول و صاحبان سرمایه در ساختار سیاسی ناراحت هستند، اما دموکراسی آمریکایی برخلاف ادعایش نمی‌تواند تابع اکثریت باشد، چون باید ساختار سیاسی آن تغییر کند.

تفنگ‌ها جای شاخه‌های زیتون را می‌گیرند
معروف است؛ پیش از جنگ اوّل جهانی و در زمان سلطان عبدالحمید عثمانی گروهی از متنفّذین یهودی به او پیشنهاد می‌‌کنند که سرزمین فلسطین را جهت اسکان یهودیان عالم به آن‌ها بفروشد!

قد بلند سارکوزی؟
پاسخ اظهارات سارکوزی در اصل پاسخ این پرسش است که چرا سارکوزی چنین ادعایی را مطرح کرده است؟ درباره سارکوزی باید به چند نکته توجه شود: 1 -یهودی بودن مادر وی برشخصیت سارکوزی و تمایلاتش بیشتر از پدرش تأثیر داشته است تا آنجا که ...

بازتاب رسانه‌ای اختلاس3000میلیاردی
کشف اختلاسی بزرگ در بانک‌های کشور از یک سو موجب حساسیت و نگرانی افکار عمومی شد و از سوی دیگر مسؤولین و مقامات سیاسی و اقتصادی کشور را درگیر متن و حاشیه‌های این رویداد ناگوار کرد...