یادداشتی از گری سیک/ به مصر جدید خوش آمدید آقای رییس جمهور!
زنجیره ای از خیزش هایی که جهان عرب را دربرگرفته و آخرین مورد آن هم در مصر در حال ادامه یافتن است، دو راهی بنیادی را مقابل پای رهبران ایالات متحده علم کرده است.

شورش اشرافیت بر جمهوریت
کتاب “شورش اشرافیت بر جمهوریت” با نگاهی علمی، حوادث قبل و پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، راهبردها و سازماندهی نیروهای سیاسی را مورد بررسی قرار داده است.

کتاب جامعه‌شناسی 22 خرداد
بی تردید اهمیت انتخابات 22 خرداد 88 و وقایع پس از آن بر هیچ‌کس پوشیده نیست، بدین ترتیب تاریخ نگاری و نگاه تحلیلی به این پدیده در عصر حاضر، خود می تواند یک اثر استراتژیک پژوهشی باشد که در کتاب "جامعه‌شناسی 22 خرداد" به آن پرداخته شده‌است.

از تهاجم فرهنگی تا جنگ نرم
کتاب "از تهاجم فرهنگی تاجنگ نرم" واکاوی مختصات منازعه نرم در کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

براندازی
در کتابچه "براندازی" به صورت تحلیلی شیوه های براندازی نظیر جنگ سخت و جنگ نرم و زیرشاخه های آن را در تاریخ 30 ساله انقلاب بررسی شده است.

فتنه 88
اتفاقات فتنه‌گون پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم ریشه در کینه‌ها و عداوت‌های 32 ساله سلطه‌گران و ایادی داخلی آنان دارد. بیان مسایل مرتبط با این فتنه و حفظ هشیاری و بصیرت از رهنمودهای مقام معظم رهبری جهت رویارویی با این شیوه از تهاجم نرم دشمن است.

پرونده، 3 دهه چالش؛ چرا جمهوری اسلامی مانده است؟
پرونده «3 دهه چالش؛ چرا جمهوری اسلامی مانده است؟»به بررسی وجوه مختلف تلاش دشمنان داخلی و خارجی جهت تولید چالش در مسیر انقلاب و براندازی آن از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون پرداخته‌است. محورهای عداوت دشمنان اعم از مخالفت با اصل اسلام، نظام ولایی ایران و...، سیمای براندازان داخلی، جامعه‌شناسی زمینه‌های شکل‌گیری فتنه 88 و.. از بخش‌های مختلف این پرونده است.

کالبدشکافی فتنه هشتاد و هشت
کتاب "کالبد شکافی فتنه هشتادو هشت" شامل نمایه‌ی بیانات رهبر معظم انقلاب از اول فروردین سال 88 در حرم امام رضا (علیه‌السلام) تا سخنان ایشان در جمع مبلغان مذهبی در آستانه ماه محرم است.

شرح ماجرا
دیدگاه‌های مقام معظم رهبری پیرامون فتنه 88
اهمیت و جایگاه افکار عمومی در نظام اسلامی
تنویر افکار، تثبیت ساختار
مقاله" یک ضرورت، یک دعوت " که به قلم دکتر محمد طیب صحرایی، عضو هیأت علمی دانشگاه امام صادق(ع) نگارش یافته است، درباره اهمیت و جایگاه افکار عمومی در نظام اسلامی است. از آن‌جا که زندگی اجتماعی مردم همواره به پدیده‌ی افکار عمومی گره خورده است و مردم هم به نوعی سازندگان افکار عمومی هستند و هم به شدت از آن متأثراند، یکی از دغدغه‌های تمامی قدرت‌های سیاسی حاکم در جهان، چگونگی تعامل با افکارعمومی است.

بحث استقلال یا عدم استقلال بانک مرکزی؛ شما کدام را می پسندید؟
آینده پژوهی برهان بر کالبد شکافی و بررسی رویکرد بانک مرکزی نهفته است؛ لیکن قبل از بررسی دقیق موضوع لینکهایی معرفی می گردد.