باید و نبایدهای حضور ایران در کنفرانس ژنو 2/ ایراس
"بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل متحد، سرانجام روز دوشنبه 20 ژانویه از دعوت ایران به کنفرانس ژنو2 خبر داد، امری که با واکنش های متفاوتی همراه بود.
ویروسی که به کشورهای همسایه سرایت کرد؛
تب اقتصاد لبنان از بحران سیاسی در سوریه/ دیپلماسی ایرانی
رئیس جمهور لبنان اخیرا اعلام کرده است که اقتصاد لبنان نیاز به 5/7 میلیارد دلار برای مقابله با پیامدهای بحران سوریه دارد. رشد روز افزون سلفی گری و گروه های تکفیری در کنار پتانسیل های داخلی لبنان، این کشور را به انبار باروتی تبدیل کرده که در صورت عدم وحدت گروه های داخلی در این کشور، هر لحظه بیم انفجار می رود.
تحلیل النهار از عواقب اظهارات یعالون علیه جان کری
واشنگتن، تلاویو را فدا نمی کند/دیپلماسی ایرانی
تاریخ روابط ایالات متحده امریکا با اسرائیل همواره نشان داده که هیچ کدام از تلاش های ناکام امریکا به راه حل مسالمت آمیز منازعات فلسطینی – اسرائیلی منجر نشده و این مساله به هیچ وجه خطری متوجه این دو پیمان تاریخی نکرده است.
حمید بعیدی نژاد؛
ایران به دنبال حرکت معکوس در مذاکرات هسته ای است/دیپلماسی ایرانی/
روند پیگیری پرونده هسته ای باید معکوس شود و موضوع مجددا به آژانس برگردد و حالتی عادی پیدا کند/در حال حاضر یک کانال مالی تشکیل شده است که فرایند ویژه ای در خصوص استفاده از درامدهای نفتی به حساب می آید/ما به نوعی از بحث اجرای قطعنامه های شورای امنیت عبور کرده ایم و این دستاورد یکی از ابعادی است که در ایران چندان مورد توجه قرار نگرفت
ریاض ناخرسند از تحولات خاورمیانه
عربستان برای بقا تهدید می‌کند/دیپلماسی ایرانی
عربستان از این که اوضاع به ضررش در جریان است نگرانی دارد. اشتباه نکنید ریاض به دنبال قدرت‌نمایی نیست، به دنبال حفظ بقای خودش است.
عامل حادثه تروریستی سفارت ایران در لبنان افسر عالی رتبه بود؛
اهدای نشان عالی عربستان به خانواده ماجد الماجد/ دیپلماسی ایرانی
ماجد الماجد افسری عالی رتبه بود که بعد از مرگش ترفیع درجه گرفت و سرهنگ شد. همچنین حکومت عربستان بعد از مرگ او در لبنان حقوق بالای او را در مدت زمانی که در بخش عملیات خارجی سازمان مبارزه با تروریسم سازمان امنیت عربستان عضویت داشت به خانواده‌اش می‌دهد.
دستور حرکت به سپر دفاع جزیره به سمت استان الانبار؛
عربستان به عراق اعلام جنگ داد؟/ دیپلماسی ایرانی
یک منبع آگاه در وزارت دفاع عراق در این باره گفت که بعد از آن که اخباری به گوش رسید مبنی بر این که عربستان دستورات تازه‌ای را به نیروهای سپر دفاع جزیره برای حرکت به سمت مرزهای عراق داده است، نیروهای عراقی نیز حضور خود را در مرزها تقویت کرده‌اند.

کشتی طوفان زده اردوغان در میان صخره ها/ ایراس
بحران به وجود آمده در ترکیه باعث شده است تا برخی پایان دوران اردوغانیسم در ترکیه را پیش بینی کنند. اینکه چه علل و عواملی باعث شد تا کشتی توسعه ترک ها با طوفان مواجه شود و نتواند به حرکت خود ادامه دهد پرسش مهمی است که مطرح می شود.
فهرست سازمان‌های امنیتی‌ که در بلاد شام فعال هستند؛
همه رقابت‌ها و ترورهای سازمان یافته در سوریه/ دیپلماسی ایرانی
در طول ماه نوامبر 2013 شماری از رهبران و فرماندهان جریان‌های رادیکال و غیر رادیکال در مرزهای ترکیه و سوریه به دست گروه‌های آموزش دیده برای انجام ترورهای سازمان یافته ترور شده‌اند که احتمال می‌رود این افراد از سوی تیم ویژه امنیتی بریتانیا ترور شده باشند.
در سایه جدال میان کاخ سفید با کنگره بر سر ایران؛
مذاکرات هسته ای معیار محک آمریکایی ها است/ دیپلماسی ایرانی
مهدی محتشمی، تحلیلگر مسایل آمریکا و مدیرکل سابق آمریکای وزارت خارجه در گفتگو با دیپلماسی ایرانی تاکید می کند که با وجود فشارهای سیاسی مخالفان توافقنامه ژنو در آمریکا بر باراک اوباما،در نهایت این رئیس جمهور است که کار را در سر میز مذاکره پیش خواهد برد