گزینه‌ی خطرناک‌تر از جنگ برای ایران/ اصلاح‌طلبان چگونه با آمریکا هماهنگ شده‌اند؟
تئورسین‌های آمریکایی معتقدند: آمریکایی‌ها باید کاری بکنند تا آقای حجاریان بتواند مقاله بنوسید که کشور در خطر است و نتیجه بگیرد که مردم باید به اصلاح‌طلبان رأی بدهند.

روشن‌شدن چراغ قرمز آمریکا برای اسرائیل در پرونده‌ی هسته‌ای ایران
اظهارات آشکار مقامات امنیتی و سیاسی اسرائیل و آمریکا طی ده روز اخیر درباره‌ی تعیین و یا عدم تعیین خط قرمز برای پرونده‌ی هسته‌ای ایران بسیار قابل توجه بوده و برخی کارشناسان را در داخل این کشورها بسیار نگران برملاکردن کدهای بیشتر از عمیق‌تر‌شدن اختلافات میان دو کشور، حتی در حوزه‌های دیگر کرده است.

در دفاع از اصولگرایی
تلاش برای تحقق این هدف که فردای انتخابات ریاست‌جمهوری 1392 مفهومی به نام اصولگرایی در محیط سیاست داخلی ایران به انتهای کار خود رسیده باشد، هدف مشترک همه کسانی است که تداوم حیات این «برند» را یکی از مهم‌ترین موانع بر سر راه تحقق اهداف خود می‌دانند.
امیرحسین ثابتی/ هفت ویژگی که اجلاس تهران را تاریخی کرد؛
نتانیاهو از عصبانیت دیوانه شد!
اجلاس شانزدهم جنبش عدم تعهد به پایان رسید و در اوج برهه‌ای که اتحادیه اروپا، امریکا، ‌اسراییل و پیاده نظام‌های داخلی آنها فریاد «انزوای ایران» را در رسانه‌های مختلف فریاد می‌زدند، جمهوری اسلامی توانست با برگزاری این اجلاس به بهترین نحو ممکن، نشان دهد قدرت فرامنطقه‌ای ایران تا چه حد در معادلات مهم بین‌المللی تأثیرگذار و مهم می‌باشد.

عدم تعهد تا کجا با ماست؟
ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد اگر چه فرصت مغتنمی است، اما الزاماتی با خود به همراه دارد که بی‌توجهی به آن ها نه تنها منجر به از دست رفتن این فرصت خواهد شد، بلکه ممکن است منجر به ایجاد تهدیدی برای کشور شود.

«گفتمان پیشرفت»؛ راهبرد ما در نبرد گفتمان‌ها
رهبر انقلاب گفتمان دهه‌ی چهارم انقلاب را عدالت و پیشرفت عنوان نمودند که تاکید بیشتر آن، روی موضوع پیشرفت است. پیشرفتی که در دل آن عدالت، معنویت و عقلانیت نیز وجود دارد. لذا طراحی گفتمانی جریانات سیاسی در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده می‌بایست معطوف به گفتمان مادر که همان گفتمان پیشرفت است صورت پذیرد.
آغاز سناریوسازی برای ناکارآمدنمایی اصولگرایان؛
مردم هرگز سال‌های اصلاحات را فراموش نمی‌کنند
پازل انتقادات اصلاح‌طلبان و چهره‌های فعال آن‌ها از چیستی و کارنامه‌ی تفکر اصولگرایانه، در روزهای آینده و حتی تا مقطع انتخابات ریاست جمهوری به عنوان یک راهبرد ادامه خواهد داشت.
درباره مصاحبه اخیر با «روزنامه‌ی شرق»؛
برای دکتر «سریع القلم»
چند روز پیش در بسیاری از سایت‌ها و خبرگزاری‌ها، گفت‌‌و‌گویی از «دکتر محمود سریع‌القلم» با روزنامه‌ی شرق منتشر شد که با تیتر زیرکانه‌ی خود انسان را وادار می‌کرد که حتماً این مصاحبه را تا آخر بخواند. این مصاحبه این‌طور تیتر خورده بود که «بالاخره ما اشتباه می‌کنیم یا همه‌ی دنیا؟!» تیتری که ریزبینانه و تیزبینانه انتخاب شده بود!

خلاء رهبری اصلاحات را چه کسی پر خواهد کرد؟ شیخ یا سید!
با وجود فاصله‌ی یک ساله تا انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم، گروه‌های اصلاح‌طلب فعالیت خود را برای شرکت در این انتخابات آغاز کرده‌اند، اما ماجرای فتنه‌ی 88 چنان میان آن‌ها تفرقه انداخت که امروز مهم‌ترین بحث‌های درگرفته میانشان چگونگی «تشکیل اتاق فکر» و «انتخاب یک لیدر» است.

خون‌های ریخته‌شده‌ نثار «انقلاب یمن»
«یمن» در حال حاضر در حال طی کردن مرحله‌ی کشف حقایق و تمییز بین انقلابیون و تجار است و زمانی که انقلابیون حقیقی رهبری این انقلاب را بر عهده بگیرند و گوساله‌ی سامری سقوط کند، «انقلاب یمن» راه خود را پیدا خواهد کرد و از حالت سرگردانی خارج خواهد شد و تحقق این وعده بسیار نزدیک است.
در شماره‌ی جدید «مهرنامه» راه‌های بازگشت به دوم خرداد بررسی شده است؛
بازگشت «دوم خرداد» با کارگزارانی‌های جدید
«مهرنامه» در قامت مجله جریان «روشنفکری» ایران، این روزها مهمترین تریبون نیروهای تجدیدنظرطلب است و برای همین به بهانه سالگرد پانزدهم حماسه دوم خرداد 76، 35 صفحه از مجله 312 صفحه‌ای اش را به پرونده‌ای با عنوان «بازگشت به دوم خرداد» اختصاص داده است.
مهدی محمدی؛
دغدغه‌ی ثبات
بی‌ثبات‌سازی یک واژه‌ی قدیمی است، ولی نباید تعجب کرد اگر به عنوان جدیدترین راهبرد علیه ایران اسلامی در دستور کار دشمن قرار گرفته باشد، ظرف 9 ماه آینده یک برنامه‌ریزی عملیاتی برای ایجاد بی‌ثباتی اصلی‌ترین برنامه‌ریزی دشمن خواهد بود.