مردم سالاری دینی در اندیشه امام خمینی(ره)
مردم سالاری دینی ریشه در شکل حکومت جهموری اسلامی دارد. مولفه‌های این شکل حکومت قطعاً می‌بایست در اندیشه‌های سیاسی دینی قوام یافته باشد، چرا که جمهوری اسلامی بر دو پایه جمهوری و دیگری اسلامیت بنا گذاشته شده است. یعنی شکل حکومت، ساختار سیاسی و نحوه آرایش نهادهای آن جمهوری است اما محتوای آن اسلامی می‌باشد.

واشنگتن پست: شکاف میان اسراییل و آمریکا در قبال ایران پرشدنی نیست
یک روزنامه آمریکایی با اشاره به نشست روز گذشته سران اسرائیل و آمریکا در کاخ سفید در گزارشی به شکاف و اختلاف نظر تل آویو و واشنگتن در قبال برنامه هسته ای ایران برغم ادعای اتحاد آنها اشاره کرد.

جامعه‌شناسی ۱۲ اسفند
انتخابات دوازده اسفند مانند حوادث سی و سال گذشته نشان داد که هر کس و هر جریانی از نظام و انقلاب جدا شد، مردم هم از آنها جدا می شوند و به راحتی آنها را کنار می گذارند.

بازخوانی پیش‌بینی‌ رهبر انقلاب درباره انتخابات
پیش‌بینى ‌‌می‌کنم ‌که به لطف الهى، به فضل الهى، به حول و قوه‌ى الهى، حضور مردم در این انتخابات، یک حضور دشمن‌شکن خواهد بود و با این انتخابات، خون تازه‌اى به پیکر انقلاب و کشور و نظام جمهورى اسلامى دمیده خواهد شد؛ حرکت تازه‌اى براى او پیش خواهد آمد، نشاط تازه‌اى پیدا خواهد کرد.

موج چهارم تحولات سیاسی ایران در راه است
در انتخابات پیش رو ملاحظه می‌شود که به دلیل تکیه سنتی گروهها موجود به مواضع سلبی علی رغم مطالبه جامعه به موقعیت های اثباتی، ناتوان از برقراری گفتمانی و اجتماعی با جامعه هستند چرا که هنوز از شرایط گذشته بیرون نیامده اند.

شیطنت BBC در مورد اجلاس سه‌جانبه و همگرایی منطقه‌ای + فیلم و عکس
شبکه BBC در اقدامی شیطنت‌آمیز حضور و فعالیت برخی قدرت‌های تندرو و تفکرات افراطی ضد آمریکایی در منطقه را سبب گردهم آمدن مقامات سه کشور ایران، افغانستان و پاکستان در اسلام‌آباد خواند.

اما و اگرهای عربستان هسته‌ای
ثروت نفتی در کنار روابط گسترده و رو به رشد با پاکستان و چین از یکسو و ضعف استراتژیک عربستان و ترس از هسته‌ای شدن ایران از سوی دیگر از دلایل اصلی روی آوردن عربستان به پیش‌برد برنامه هسته‌ای می‌باشد.

قطر، سعودی و طالبان، مثلث تهدید تروریستی در سال 2012
آمریکا برای مهار بیداری اسلامی از عربستان در نقش ممانعتی علیه انقلاب در کشورهای مصر، یمن و بحرین و از ترکیه برای ایفای نقش الهام‌بخش برای انقلابیون جهان اسلام بهره می‌گیرد. اما با شکست استراتژی مهار دو جانبه‌ی بیداری اسلامی توسط عربستان و ترکیه، آمریکا برای سال 2012 استراتژی «ویران‌گری خلاق» را در پیش گرفته است.

سیستم‌های «لولو‌ محور» عوام‌فریبند!
می‏گویند با اینکه می‌دانید ما صلاحیت بالایی نداریم و اصلح نیستیم، بیایید به ما رأی بدهید که براندازها رأی نیاورند! من می‌گویم تو خودت برانداز هستی. کسی هستی که داری سلسله مراتب نظام جمهوری اسلامی را جوری می‌چینی که اصلح در آن حذف شود

رویکرد ترکیه در مناقشه هسته‌ای ایران و غرب
موضع‌گیری ترکیه به عنوان یکی از کلیدی‌ترین بازیگران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، کاندید عضویت در اتحادیه اروپا و متحدایالات‌متحده، در قبال پرونده‌ی هسته‌ای ایران و ایفای نقش سازنده و فعال در این زمینه بر نگرانی‌های کشورهای غربی افزوده است.
وضعیت شاخص های امنیت ملی از منظر رهبر معظم انقلاب
آدرس های راهبردی که غرب باید دریافت کند
پاسخ ایران به اقدامات خصمانه صهیونیست ها از جمله ترور دانشمندان هسته ای ایران و تهدید به جنگ، نه از جنس یک ترور متقابل بلکه از جنس نبردی خواهد بود که در سال های 2006 و 2008 حزب الله و حماس با اسراییبل انجام دادند و اکنون تحلیلگران راهبردی اتفاق نظر دارند اگر چنان جنگ‌هایی دوباره راه بیفتد دیگر نشانی از اسراییل باقی نخواهد ماند.

بن‌بستی به نام «وتو» برای آمریکا؛ سران عرب میهمان جدید جبهه‌بندی شورای امنیت
وتویی که آمریکا همیشه برای پیشبرد اهداف خود از آن علیه دیگر کشورها استفاده می‌کرد این بار بلای جان واشنگتن، پاریس و لندن شده است. طرح آنان در سوریه تاکنون شکست خورده و شورای امنیت به لطف اختلافات بی‌سابقه‌اش کاری از پیش نمی‌برد.