کتاب خانواده در نگرش اسلام و روان‏شناسی
در کتاب «خانواده در نگرش اسلام و روان‌شناسی» با تعریف خانواده، ازدواج و مقدمات آن، مانند شرایط همسرگزینی، سعی بر آن شده که آثار روان‌شناختی این مقوله و هم‏چنین روابط اعضای خانواده و دیدگاه‌های اسلام مورد بررسی قرار گیرد.

سینمای دینی
برخی‌ معتقدند «سینما، سینما است‌» (=هنر، هنر است‌) و «دین‌، دین‌ است‌» و نباید ترکیبی‌ تناقض‌آمیز چون‌ «سینمای‌ دینی‌» و یا «هنر دینی‌» را ساخت‌؛ زیرا هنر و دین‌ مربوط‌ به‌ دو حوزه‌ی‌ متفاوت‌ از معرفت‌ (شناخت‌) با تعاریف‌، اهداف‌ و اصول‌ متفاوت‌اند. اما اگر اصول‌ و اُسطقس‌ دین‌ را امور معقول‌ بدانیم‌ (همان‌طور که‌ درواقع‌ نیز احکام‌ مبتنی‌ بر اصول‌اند و اصول‌ متکی‌ بر کلام‌)، پس‌ «دینی‌کردن‌ هنر» و «هنری‌کردن‌ دین‌» امری‌ دور از حقیقت‌ و واقع‌ نخواهد بود.

جنگ نرم
توانایی فضای سایبر در کنترل و هدایت منازعات نرم باعث شده است، کشورهای سلطه گر حسابی ویژه را برای نقش آفرینی این براندازی (داخلی) در محیط مجازی در نظر بگیرند، به گونه‌ای که امروز عمده‌ترین ابزار هدایت جنگ نرم، همان فضای مجازی است.

کتاب نقد قال
"نقد قال " به شکلی تحلیلی، نامه‌ محسن کدیور که به شکل سرگشاده و با عنوان "استیضاح رهبر "؛ "ارزیابی کارنامه بیست و یک ساله رهبر جمهور اسلامی ایران " خطاب به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در سایت‌های خبری منتشر شد را مورد تجزیه و بررسی قرار می‌دهد.

علوم انسانی اسلامی
اولین جرقه اسلامی سازی علوم انسانی با به ثمر نشستن انقلاب اسلامی زده شد و با وقوع انقلاب فرهنگی تغییراتی در بعد ساختاری و تا حدودی محتوایی دانشگاهها صورت گرفت.تغیراتی نه چندان کارساز که بحث در خصوص وقوع انقلاب فرهنگی دوم و تحول در دانشگاهها و متون درسی،بویژه علوم انسانی را بیش از بیش ضروری می سازد . بحثی که به خصوص با تأکید رهبر معظم انقلاب طی چند سال گذشته حداقل در ظاهر رنگ و بویی جدی‌تر به خود گرفته است.