حجت‌الاسلام ابراهیمی
فراز و فرود بزرگترین حزب جمهوری اسلامی/ توطئه‌های منافقین و بنی صدر علیه حزب جمهوری اسلامی
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز گفت: اگر حزب جمهوری اسلامی در آن مقطع زمانی اوائل انقلاب پرکار نبود یقینا این اراذل و اوباش منتصب به منافقین و بنی صدر بر اوضاع مسلط می‌شدند و انقلاب را از درون نابود می‌کردند.
عباس سلیمی نمین
تحریف تاریخ برای حمایت از یک شخص و گروه/ خبرگزاری تسنیم
تحریف تاریخ برای حمایت از یک شخص و گروه

آیا "فرهنگ" مدیریت‌پذیر است؟ عناصر آن چیست؟
مدیریت فرهنگی عنوانی است مرکب از دو واژۀ «مدیریت» و «فرهنگ». مباحث ما در ذیل این عنوان، بیشتر ناظر به بخش فرهنگ است، نه بخش مدیریتی آن؛ چراکه فرهنگ بخش مهم‌تر این ترکیب به حساب می‌آید. بنابراین هرگاه سخن از «مدیریت فرهنگی» به میان می‌آید، نخستین مسأله‌ای که باید بدان پرداخته شود، مفهوم فرهنگ است.
میزگرد آسیب‌شناسی سینمای ایران در جشنواره فجر/1
انصاریان: مهرجویی هروقت فیلمنامه نوشت کارش خراب شد/محسنی نسب:پنجاه قدم آخر توهین به پوراحمد بود/ فرشچی: کیمیایی از روی دست خودش فیلم می سازد/ توکل‌نیا: برخی فیلمسازان قدیمی باید خداحافظی کنند /مشرق
من به آقای‌پور احمد خیلی علاقمندم و با قصه‌های مجید واقعاً زندگی کردم؛ اما فکر می‌کنم «پنجاه قدم آخر» توهین به ایشان است.
نگاهی به فیلم‌های منتخب «آکادمی اسکار2014»(1)/ «جاذبه»؛
بقا در فضا به کمک جادوی سینما
«جاذبه»، فیلمی است که همچنان‌که سعی می‌کند این مسئله را القا کند که تلاش برای بقا جزء ذات انسان است و او در هیچ شرایطی نباید تسلیم شود. پایان فیلم نقطه‌ی تأکیدی است بر این تصور که اراده‌ی انسان حتی در سخت‌ترین شرایط نیز می‌تواند او را از مهلکه برهاند و آدمی با تمامی ضعف‌ها و کمبودها و ناتوانی‌هایش، با تلاش می‌تواند بر سختی‌های طبیعت هر قدر هم بزرگ و خطرناک، غلبه کند

رضاخان در دفتر یاداشت آیرونساید چگونه ترسیم شده است/ فارس
آیرونساید در دفتر یاداشتش می‌نویسد: «تصور می‌کنم همه قبول دارند که من کودتا را مهیا کرده‌ام. دقیقاً می‌توان گفت که من کودتا کردم».

طرفداران انگلیسی نبودن رضاخان، ساده‌لوحند/ سند تاریخی انگلیسی بودن رضاخان وجود دارد/ فارس
معاون پژوهشی موسسه مطالعات تاریخ ایران گفت: تفکر انگلیسی نبودن رضاخان در حالی که انگلیس در آن دوران قدرت بلامنازع ایران بود، ساده‌لوحانه است. از دلایلی که معتقدم رضاخان پهلوی به وسیله بریتانیا به تخت سلطنت رسید، وجود سند تاریخی است.
صدور فرمان «حکم می‌کنم» رضاخان؛
صدور فرمان «حکم می‌کنم» رضاخان/ فارس
تمام مغازه‌های شراب و عرق فروشی تئاتر و سینما تلگراف‌ها و کلوپ‌های قمار باید بسته شود و هر مستی دیده شود به محکمه نظامی جلب خواهد شد.

کودتایی که زمینه‌ساز سلطنت رضاخان شد/ فارس
قبل از کودتای سوم اسفند، رضاخان با سید ضیاء توافق کرد که پس از فتح تهران توسط نیروهای قزاق، مقام نخست‏وزیری به او سپرده شود. کودتای اسفند با همکاری انگلیس و رضاخان و سید ضیاء انجام شد و زمینه سلطنت رضاخان را فراهم آورد.
سالروز شهادت حسن‌البنا پایه گذار اخوان المسلمین مصر؛
رگبار گلوله هدیه دیکتاتور به پایه‌گذار اخوان المسلمین
یازدهم فوریه ۱۹۴۹بهمن ۱۳۲۷روز غمباری در تاریخ محسوب می‌شود روزی که حسن البنا در برابر جمعیت جوانان مسلمان واقع در خیابان ملکه نازلی رامسیس کنونی در قلب قاهره به رگبار گلوله بسته شد.
سید هادی خسروشاهی:
نگاهی به میراث فکری ـ اجتماعی «حسن البنا» مؤسس اخوان المسلمین/ خبرگزاری فارس
جنبش و نهضت حسن البنا در اصول و مفاهیم مطرح شده آن، در حقیقت مکمل جریان اسلامی پیشین بود که سید جمال الدین حسینی معروف به «افغانی» در اواخر قرن نوزدهم آغازگر آن بوده است.