روایت استاد ازغدی از باورهای سیاه دولت بازرگان، خاتمی تا امروز؛
اسلام فقط به درد انقلاب‌کردن می‌خورد نه حکومت!/ جهان نیوز
استاد حسن رحیم پور ازغدی در جمع دانشجویان سراسر کشور در اولین روز دوازدهمین اردوی جهاد اکبر به تببین و توضیح مفاهیمی چون پیشرفت پرداخت و شعار اردو را به طور بسیط تبیین کرد.

میرشکاک: معیشت‌ دنیوی باشد سینما دینی نمی‌شود
تلویزیون را که راحت‌تر از سینما می‌توان دینی کرد؛ چرا نمی‌خواهیم تلویزیون دینی باشد و همواره از سینمای دینی حرف می‌زنیم؟ محال است معیشت و فضای تنفسی‌مان دنیوی باشد و رسانه و سینمامان دینی بشود.
در «ققنوس» مطرح شد
«شیار ۱۴۳» و «چ» دو نمونه موفق در نمایش زن مسلمان ایرانی / خبرگزاری تسنیم
سیعد مستغاثی، در برنامه دیشب «ققنوس» به مقایسه ای میان دو فیلم مطرح این روزهای جشنواره «چ» و «شیار ۱۴۳» پرداخت.
فیس بوک یک خطر بزرگ واگیردار
خصوصی‌ترین لحظه‌هایم برای تو/ منتشر کن، لایک جایزه بگیر!/ جهان نیوز
با اینکه عمر شبکه‌های اجتماعی از یک دهه تجاوز نمی‌کند، اما به تمامی ابعاد و عرصه‌های زندگی استفاده‌کنندگانشان ورود کرده و شده عضوی تأثیرگذار در زندگی شخصی، کاری و خانوادگی‌شان. یکی از آسیب‌های این عضو جدید، خودمانی شدنش با ماست و اینکه همه‌جوره با او راحتیم.

پیدایش انقلاب اسلامی با احیای اندیشه سیاسی اسلام اتفاق افتاد/ امام خمینی(ره) فقه را در برابر تابش ولایت فقیه قرار داد/ خبرگزاری مهر
رئیس پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه پیدایش اصل انقلاب اسلامی با احیای اندیشه سیاسی اسلام، توسط رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) بود، استمرار آن نیز با تداوم این اندیشه خواهد بود، گفت: بیداری و قیام مردم خارج از این مرز و بوم نیز با هدایت دینی..
ویژه‌نامه «صبح سپید»/ پس از سقوط ــ۵
توافقات پنهان آیت‌الله شریعتمداری و شاه / ماجرای کودتای خزنده فرح چه بود؟ / تسنیم
آیت‌الله شریعتمداری می‌گفت آقای خمینی متوجه مسایل ما نیست و مشکلات داخلی ما را نمی‌داند و دستور اعتصاب و بزن و ببند می‌دهد و مردم را دچار اشکال می‌کند و توجهی به عوارض آن ندارد.

رشد 90 درصدی آمار طلاق در سال اول زندگی؛ علل و راهکارها / مهر خانه
بر اساس آمارهای موجود، درصد طلاق در زندگی‌های زیر یک سال از سال 83 تاکنون با رشد 90 درصدی همراه بوده است. همچنین در سال 91، 20 درصد طلاق‌ها به ازدواج‌های با طول مدت زیر یکسال اختصاص داشته و نسبت به سال گذشته با رشد 7 درصدی مواجه بوده است.
نقدی بر رویکردها و اهداف جشنواره فیلم فجر؛
لااقل نام جشنواره را تغییر دهید! / هزینه های میلیاردی از بیت المال برای سینمای هالیوودی؟/ فرهنگ نیوز
اگر نام جشنواره فیلم فجر را بگذارند جشنواره فیلم «ضد فجر» یا «دبی» یا ... آیا در سین برنامه افتتاحیه یا نوع فیلم‌های آن، تغییر اساسی‌ای به وجود خواهد آمد؟
نگاهی به یادداشت‌های علم (۲) عباس سلیمی نمین؛
دستورات شاه برای جدایی بخش‌هایی از ایران در دوره پهلوی
در دوران سلسله‌های مختلف پادشاهی در ایران به‌استثنای پهلوی‌ مرزهای کشور جز از طریق جنگ تغییر نیافته است، اما جدا شدن بخش‌هایی از قلمروی این دیار در دوران پهلوی متأسفانه بدون هیچ‌گونه درگیری تجزیه شده و از آن تأسفبارتر این‌که ... .

نگاهی به کتاب "فساد در رژیم پهلوی دوم"/ بررسی فساد پهلوی با استناد به خاطرات درباریان/خبرگزاری مهر
حکومت پهلوی یکی از کم‌دوام‌ترین سلسله‌های تاریخ ایران است. این پادشاهی که به وسیله‌ رضاخان میرپنج و بنا به صلاحدید استعمار پیر در ایران شکل گرفت، از نظر مفاسدی که حاکمانش به آن مبتلا بودند، همچون مدت بقایش، در بین حکومت‌های ایرانی بی‌مانند بود.
دکتر فرامرز سهرابی؛
چند کج‌فهمی درباره‌ فرزندآوری/ جهان نیوز
ساموئل هانتینگتون گفته است: یکی از مشکلات ما در مقابل کشورهای مسلمان، زاد و ولد زیاد در این کشورها است؛ جنبش‌های اجتماعی را آن‌ها به وجود می‌آورند. بنابراین تا چند سال دیگر که ما کشورهای غربی اُفت جمعیتی خواهیم داشت، این برای ما یک تهدید بزرگ است.
سعید ناجی؛
فلسفه‌ورزی کودکان/ فرهنگ امروز
آموزش و پرورش باید همگام با گذشت زمان پیش برود و نیازهای کودکان را متناسب با زمان تأمین کند. در گذشته احتیاج به خواندن و حفظ کردن وجود داشته و بچه‌ها حفظ می‌کردند؛ اما الآن این شیوه فایده ندارد و آموزش و پرورش با شیوه‌ی فعلی خود عمر بچه‌ها را هدر می‌دهد