متنی که در بازگشت امام خمینی(ره) به ایران قرائت شد
برقرار باد جامعه توحیدی و جمهوری اسلامی به رهبری امام خمینی/ فارس
نقش بی‌بدیل شهید مطهری در مدیریت استقبال از امام، یکی از نقاط درخشان حیات سیاسی آن استاد شهید است. متن خیرمقدم ورود امام خمینی(ره) به کشور نیز به قلم شهید مطهری نگاشته شد.
عبدالوهاب فراتی در گفت‌وگوی مشروح با فارس/2
بدبینی امام به لیبرال‌ها مقدمات ورود روحانیون به کار اجرا را فراهم کرد/ فارس
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: کشمکش‌های سیاسی بین نیروهای لیبرال و مذهبی، امام خمینی(ره) و سایر رهبران انقلاب را به نیروهای ملی و لیبرال بدبین کرد و مقدمات ورود روحانیان را به مناصب اجرایی فراهم ساخت.
علل کاهش رشد جمعیت ایران؛
دوری از سبک زندگی اسلامی
با وجود اینکه مردم کشورمان مسلمان و پایبند به دستورات اسلام هستند، اما سبک زندگی بسیاری تحت تأثیر فرهنگ منحط غرب است. پس در این وضعیت اگر برای ترویج سبک زندگی اسلامی تلاش نشود در آینده وضعیت رشد جمعیت نامطلوب تر نیز خواهد شد.

افزایش جمعیت کی به صداوسیما می‌رسد؟/ مشرق
تلویزیون درباره تعداد فرزندان در آگهی های تبلیغاتی یا سریالها(به فراخور) می تواند سیاست واحدی را پیگیری کند و به مسئولان خود اعلام کند به جای خانواده 3 یا 4 نفره خانواده های 5 نفره و 6 نفره معیار قرار گیرد.

سبک زندگی ایرانی – اسلامی جوانان ایرانی/ مشرق
سبک زندگی (life style) در مطالعات فرهنگی به مجموعه­ ی رفتارها و الگوی کنش‌های هر فرد که معطوف به ابعاد هنجاری و معنایی زندگی اجتماعی است اطلاق می‌شود.

رپرهای ایرانی و ترویج خشونت کلامی‌ و فیزیکی علیه زنان / مهر خانه
مویزیک‌ویدئوی "صدامو داری" از آرمین 2afm، هم طولانی‌تر است و هم جلوه‌های ویژه آن بیشتر شبیه فیلم‌های‌ هالیوودی است تا موزیک‌ویدئویی چند دقیقه‌ای. داستان آن فرار پسری از زندان با انجام رفتارهای مانند خودزنی و زدن رگ دست و تعریف عهدشکنی‌های دختری است که روزی با وی بوده است.
روزشمار انقلاب اسلامی: ۸ بهمن ۵۷
دستور کشتار مردم توسط بختیار تا پاسخ امام به بختیار/ فارس
۸ بهمن ۱۳۵۷ وقایع تاریخی انقلاب به سرعت شتابانی به سمت سقوط نظام شاهنشاهی می‌رفت و آخرین بازماندگان این رژیم به همراهی آمریکا تلاش می‌کردند رژیم شاهنشاهی در ایران به حیات خود ادامه دهد و کیسینجر اعلام کرد آمریکا متصدی مومن‌تری از شاه نداشت.
صفار هرندی در رونمایی از کتاب «صخره سخت»:
قصور در تاریخ نگاری انقلاب جایز نیست/ فارس
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مراسم رونمایی کتاب «صخره سخت» گفت: انقلابی که در آغاز شکل‌گیری با انواع محرومیت‌ها روبه رو بوده است شایسته نیست از جانب خود انقلابیون قصوری در مورد معرفی انقلاب صورت گیرد

دستوری که فوکویاما داد و سربازان جاهل داخلی اجرا کردند/ مشرق
فوکویاما از بین بردن شورای نگهبان بعنوان انچه بقای ولایت فقیه است را پیشنهاد می‌دهد و بعد از چندین سال در فتنه88 فتنه گران دنباله فوکویاما به تخریب گسترده شورای نگهبان می‌پردازند.
بررسی لزوم آموزش مهارت‌های زندگی به نسل جدید؛
زندگی‌های متلاشی‌شده و مهارت‌هایی که دیگر نسل به نسل منتقل نمی‌شوند/ مهر خانه
پس از طلاق هم تا مدت‌ها برایم ایمیل و پیامک می‌فرستاد، اما من واقعاً از زندگی با او زده شده بودم. بعد از یک سال هم به پیشنهاد مادرش با دختری ازدواج کرد. الان واقعاً پشیمانم...فکر می‌کنم مشکلم این‌قدر‌ها هم بزرگ نبود که غیرقابل حل باشد.

جشنواره فیلم ساندس؛ از تلاش برای پررنگ کردن حضور زنان تا عادی‌سازی همجنس‌گرایی/ مهر خانه
«رفتار صحیح»، فیلم دیگری است که از دزیره اخوان، فیلم‌ساز ایرانی‌الأصل و دوجنسی آمریکایی به نمایش درآمده است و داستان آشنایی و ارتباط دزیره با دوست‌دختری به نام شیرین را بازگو می‌کند. این فیلم دقیقاً به این دلیل که تلاشی برای عادی‌سازی یک تابو محسوب می‌شود، مورد توجه منتقدین جشنواره ساندنس قرار گرفته است...