رجال پهلوی
دانشجویان ماشین کدام نخست‌وزیر شاه را به آتش کشیدند؟
منوچهر اقبال در 1336به نخست‌وزیری منصوب و تا شهریور 1339 این سمت را عهده دار بود پس از نخست‌وزیری دکتر اقبال که ریاست دانشگاه تهران را عهده دار و مورد تعرض دانشجویان قرار گرفت و اتومبیلش به آتش کشیده شد.
بازخوانی حادثه 6 بهمن در آمل
روایت بورژواهای کمونیست که در آمل زمینگیر شدند
خاستگاه اتحادیه‌ کمونیست‌ها در آمریکا بود و دانشجویان عضو اتحادیه مقیم خارج و عموما متعلق به طبقه‌ مرفه ایران بودند. غرق شدن در توهمات کمونیستی موجب دوری از مسائل عینی جامعه شده است.
شهریار زرشناس در گفتگو با مشرق:
آیا امثال فاطمه حقیقت جوها به نهاد کتابخانه ها باز می گردند؟/ مشرق
ما انتظار داریم در دولت آقای روحانی که دولت اعتدال است، دوباره افرادی روی کار نیایند که دنباله رو افراطی گری هستند و بستری فراهم شود که بر کتاب و تمام اعضای نهاد و جریان تاثر گذار بر نشر کتاب، حاکم شوند و دوباره شرایطی که فقط کتابهای امثال گنجی توسط این نهاد خریده داری می شد، بازگردد.
استاد پناهیان ؛
چرا ولایت ارزشمندترین امر دین است؟/ چون پذیرش ولایت، ریشه هوای نفس انسان را می‌زند/ فرهنگ نیوز
سخنرانی استاد پناهیان با موضوع " تنها مسیر " جمعه ها بعد از نماز مغرب عشا در مسجد امام صادق علیه السلام واقع در میدان فلسطین برگزار می شود.
شهریار زرشناس در جلسه نقد ایدئولوژی‌های مدرن:
پس از انقلاب، کار آکادمیک برای تولید علم انجام نداده ایم / انسان مدرن تجسم اراده ‌نیست‌انگاری است/پایگاه تحلیلی خبری 598
زرشناس: یکی از ایرادهای ما این بود که در طی دوران پس از انقلاب، کارها آکادمیک برای تولید علم انجام ندادیم در صورتی که مارکسیست‌های شوروری به شدت این کار را انجام دادند مثلا کتابی در مورد مادها نوشتند که همگی بر مبنای تئوری‌های متوهمانه است
شیخ خلیفه مازندرانی، پدیدآور و اندیشه‌ پرداز نهضت سربداران
رهبر قیام سربداران که بود؟
شیخ خلیفه مازندرانی گمشده خود را نزد استاد نیافت و شهر به شهر گشت و دلش در سبزوار آرام گرفت که مرکز شیعیان بود و نسبت به مسائل روز حساس بودند به این ترتیب شیخ مازندارنی به آموزش آموز‌های پرداخت که سرآغاز نهضت سربداران شد.
اعضای کمیته استقبال از حضرت امام خمینی (ره) چه کسانی بودند
شهید مطهری تا هاشم صباغیان در انتظار استقبال از امام
اولین جلسه کمیته استقبال از امام در مدرسه رفاه در اواخر دی ماه 1357 تشکیل شد.
نقدی بر فیلم "روز روشن"؛
شاهد از غیب رسید!
فیلم، به قانون مجازات اسلامی، آیین دادرسی و قانون اجرای احکام قضایی تعهدی نشان نمی‌دهد. به عبارت دیگر فیلم او گرچه خیلی واقع‌نما به نظر می‌رسد اما یک فیلم کاملاً تخیلی است که امکان وقوع ندارد.
سه دهه کارنامۀ اسلامی سازی دانشگاه در گفت‎وگوی با مسعود آذربایجانی؛
به اندازۀ سه دهه اراده و اهتمام جدی وجود نداشته‌است
هیچ‎گاه به عنوان یک برنامه راهبردی و ملی به امر تحول علوم انسانی نگاه نکردیم. در حالیکه بحث تحول علوم انسانی و اسلامی نیاز جدی کشور است. جای بسترهای اصلی و مهم تمدن اسلامی برای آینده را علوم انسانی است که می‎تواند مدیریت کند. واقعیت امر این است که به اندازه سه دهه هیچ زمانی اراده و اهتمام جدی در این امر وجود نداشته است.

از شما که چهره‌ای امنیتی بوده‌اید، بعید است/ دیگران هم فعلاً بماند!/ جهان نیوز
دولت به‌دور از شعار و ژست روشنفکری ناگزیر است معیارهایی داشته باشد تا هنر و هنرمند واقعی را از هنر و هنرمند ادعایی جدا کند و برای اعمال این معیارها نیز نیازمند دستگاه یا نهاد و نیز فرایندی است؛ فرایند متمایزسازی هنر و هنرمند از هنرنما و هنرمندنما.

ترویج سبک‌ زندگی در زیرزمین‌های مدرن/ مشرق
لب‌ها و گونه‌های برجسته، بینی‌های سربالا، پوست‌ برنزه و موهای نسکافه‌ای یا هر رنگی که مد روز باشد. فرقی نمی‌کند، تو باید در کنار این‌ها لاغری را هم داشته باشی و آنقدر خودت را زجر بدهی و تغییر کنی تا مانکن شوی!