پیغام شاه به امام خمینی (ره) در پاریس چه بود؟/ مشرق
روزهایی که امام خمینی به خاطر تبعید پاریس را بعد از عراق به عنوان مقصد برگزیدند، اوضاع و احوال نشان از پایان آمدن دوران پهلوی داشت؛ شاه نیز در این میان دست و پای زیادی زد تا در مسند پادشاهی بماند.

فیلم ضد ایرانی با بازیگرانی ایرانی؛ عکس ها/ جام نیوز
سریال آمریکایی “HomeLand” یا همان "سرزمین مادری" سریالی ضد ایرانی است که در ابتدا با مبحث مبارزه با تروریسم و در ادامه به بحث رابطه ایران و آمریکا و مذاکرات آنها می پردازد و محوریت اصلی این فیلم اسلام هراسی است.
از "بدون دخترم هرگز" تا سریال "میهن"؛
ایران‌هراسی و پیشگویی‌سازی نوستراداموسی در هالیوود/ مشرق
فیلم «بدون دخترم هرگز» از نخستین تهاجم‌های سینمایی علیه جمهوری نوپای اسلامی ایران محسوب می‌شد که در کوران جنگ تحمیلی و تحریم‌های بین‌المللی، جبهه‌ای فرهنگی را نیز علیه کشورمان گشوده بود.

امام چگونه رویکرد روحانیت به سیاست را تغییر داد/ فارس
عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی گفت: بعد از مرجعیت امام در حوزه علمیه، درگیر شدن با سیاست به ناگزیر، تمامی روحانیان را به سیاست حساس کرد. به نوعی امام روحانیون را به سه جریان روحانیون انقلابی و غیر انقلابی و محافظه‌کار تقسیم کرد.
به بهانه پایان حکومت مسلمانان بر اندلس؛
سالروز پایان حاکمیت اسلام در اندلس پس از 800 سال/ فارس
اوایل قرن هشتم میلادی برابر قرن هشتم میلادی مسلمانان به اسپانیا لشکرکشی کردند و فتحش کردند. پس از آن به دلیل حملات پی در پی مسیحیان به قلمرو مسلمانان، فتوحات مسلمانان یکی پس از دیگری به دست مسیحیان افتاد و حکومت مسلمانان پس از 800 سال پایان یافت.
مریم صوفی
فمینیسم و فلسفه دینی فمینیستی/مهرخانه
فلسفه دین اصطلاح نسبتاً جدیدی است که شروع آن، به اواخر قرن هجدهم باز می‌گردد. فلسفه دین، تحت‌تأثیر هگل که نظام فلسفی‌اش، اهمیت فلسفه‌های مضاف، نظیر فلسفه تاریخ، هنر، روح و نیز دین را آشکار ساخت، مطرح گشت و به شکل کنونی خویش دست یافت.
گفتاری از دکتر غلامعلی حداد عادل، مشاور عالی رهبر معظم انقلاب
برای پاسداشت رکن دوم هویت ملی/دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای
در این سی و چند سالی که از انقلاب گذشته و بنده توفیق آشنایی با آیت‌الله خامنه‌ای را داشته‌ام، یکی از رشته‌های پیوند ما زبان و ادبیات فارسی بوده است.

روایتی از دستگیری اعضای حزب ملل اسلامی توسط ساواک/فارس/
روز ۳۰ دی ۱۳۴۴تیمسار سرتیپ فرسیو اعلام کرد که اعضای یک حزب مخفی به نام «حزب ملل اسلامی» شامل 55 عضو مسلح همراه با رهبر آن ـ محمدکاظم موسوی بجنوردی ـ بازداشت شدند.
در مصاحبه با خبرنگاران در ۲۵ دی ۵۷ صورت گرفت
پاسخ جالب حضرت امام به بختیار درباره جدا نبودن دین از سیاست/فارس/
حضرت امام خمینی(ره) ۲۵ دی‌ماه، یک روز قبل از فرار شاه در مصاحبه‌شان با خبرنگاران خارجی مواضع‌شان را در قبال دولت بختیار و دولت آمریکا مشخص کردند و به ادعای بختیار که مذهبیون به مذهب و سیاسیون به سیاست بپردازند،‌ پاسخ دادند.
مدیر انتشارات امیرکبیر؛
مطالعه رمان "ریشه ها" مانند خواندن چندین کتاب تاریخ آمریکاست/ کرسی های آمریکاشناسی دایر کنیم/ خبرگزاری مهر
از کتاب "ریشه ها" باید تاریخ امریکا را استنباط کرد نه اینکه با آن تاریخ سازی کرد. تاریخ کشوری که بر هر نسبت در جهان امروز مؤثر است و کسانی که در دنیای امروز زندگی می کنند باید بفهمند ماهیت امریکا چیست.