«برهان» منتشر کرد؛
«معمای فراوانی؛ رونق‌های نفتی و دولت‌های نفتی»
اثر پیش رو، تلخیص کتاب «معمای فراوانی؛ رونق‌های نفتی و دولت‌های نفتی» به قلم «تری لین‌کارل» با ترجمه‌ی «جعفر خیرخواهان» که در کتابی 432 صفحه به نگارش در آمده بود؛ به کوشش «زهرا کاویانی» در 72 صفحه تلخیص یافته است.
بررسی سی‌امین جشنواره‌ی بین المللی فیلم فجر؛
حقیقت سینما
سی‌امین جشنواره‌ی فیلم‌فجر در حالی برگزار‌شد که در بردارنده‌ی اکثر ژانرهای سینمایی در بخش‎های گوناگون بود اما متأسفانه به ‌لحاظ ساختاری مضمونی کیفیت‌ پایین‌تری در قیاس با دوره‌های قبل داشت. در این پژوهش با توجه‌به حساسیت ویژه‌ی بخش مسابقه‌ی سینمای ایران - سودای سیمرغ- به نقد و تحلیل فیلم‎های این بخش پرداخته می‌شود.
«برهان» منتشر کرد؛
در کمین انقلاب
اثر پیش رو، مجموعه نوشتارها و گفتارهایی است که در پایگاه «برهان» انتشار یافته‌اند و اکنون در هیأت کتاب، عرضه می‌شوند. امید است که این پژوهش و تأمل بتواند مخاطب فرهیخته و محترم را به سوی یک «تحلیل واقع‌نگرانه» و «جمع‌بندی هوشیارانه» سوق دهد.
معرفی کتاب/ واکاوی تناقض‏های الگوی رفتاری و گفتاری؛
موسوی دهه‌ی 60؛ موسوی دهه‏ی 80
کتاب«موسوی دهه‏ی 60؛ موسوی دهه‏ی 80» (تناقض الگوی رفتاری و گفتمانی)، به سفارش پایگاه اینترنتی برهان و به اهتمام جمعی از نویسندگان نگاشته شده و با نگاهی تطبیقی، مقاطع مختلف از زندگی «میرحسین موسوی» را به بررسی نشسته است.
دکتر سید محمود نبویان/ پاسخی به نامه‌ی کدیور(1)
آیا پرسش از دیگری باید با 495 فحش همراه باشد؟
نام سید محمود نبویان در بین، شاگردان برجسته آیت الله مصباح مطرح می‌شود، فایل سخنرانی ایشان در پرده‌برداری از چهره واقعی اصلاح‌طلبان هم به عنوان کلیپی تأثیرگذار در تابستان 89 خبرساز شد، از این پس نیز مجموعه‌ای از پاسخ‌های حجت‌الاسلام نبویان به شبهات محسن کدیور در برهان منتشر خواهد شد.