آیت الله کعبی/ مداخله از جنس بشر دوستانه
ملت ایران در کیفر خواست، از ظلمی که به دموکراسی و ملت ایران شده، دخالت‌هایی که در انتخابات ریاست جمهوری برای به مخاطره انداختن رأی ملت ایران انجام گرفته و آسیب‌هایی که در فتنه‌ی 88 به ملت وارد آمده، شکایت کند.

صالح اسکندری/ غروب سیاست روشنفکرانه
جابه‌جایی افکار عمومی با سعی در محاکمه‌ی نظام و استیضاح آن، مهم‌ترین مرحله در جنگ نرم و مقدمه‌ی دگرگونی‌های سیاسی پسین است. در مرحله‌ی نهایی این پروژه، دشمن جای دوست و دوست جای دشمن را می‌گیرد.

علی عبدی/ نگاه چپ به جمهوری اسلامی
تدارک جنگ سرد فرهنگی بر ضد نظام اسلامی مستلزم مشابهت سازی میان نظام سیاسی جمهوری اسلامی با نظام سیاسی کمونیستی بود. در واقع نظام سلطه شرط توفیق در این نبرد را قرینه سازی میان هر دو نظام می‌دانست.

حسام‏الدین برومند/ چند ضلعی استیضاح
نظام جمهوری اسلامی تنها به وضعیت پدافندی و دفاع در برابر هجمه‌ها و ادعاهای پوچ آنها بسنده نکند؛ بلکه نسبت به موقعیت سیاسی و حقوق بشری آنها آفندی و تهاجمی عمل نماید.

مهدی جمشیدی/ تأملی جامعه‌شناختی بر زمینه‌های خردوکلان فتنه‌ی 88
«دولت سازندگی»، آغازگر روندهای سکولاریستی در تدبیر جامعه بود، از آن سو، «دولت اصلاحات» با شفافیّت و صراحت افزون‌تر، سکولاریسم را در ساحت توسعه‌ی سیاسی دنبال کرد.

پرویز امینی/ تجدید در نظر، تخریب در عمل
دامنه‌ی تغییرات و دگرگونی‌هایی که جریان تجدید نظر طلب بعد از دوم خرداد هدف قرار داده بود، تمامی سطوح ساختاری جمهوری اسلامی را در بر می‌گرفت که این ساختار شکنی هم دارای بعد فکری و هم از مواضع راهبردی و اقدامات عملی برخوردار بود.

آیت الله دری نجف آبادی/ ابعاد دشمنی با اسلام از دیرباز تاکنون
این فرقه‌تراشی‌ها، تهمت‌ها، افتراها، جنگ‌ روانی‌ها و تهاجم فرهنگی‌ها بیش‌تر باعث بیداری و هوشیاری امت مسلمان و به خصوص ملت فداکار و آگاه ایران می‌شود و با ترور، کشتن و تهمت زدن راه به جایی نمی‌برند.