سحاب فاطمی؛
آیا سران نظام با امام زمان(عج) ارتباط دارند؟!
فهم ناصواب، کژتابی‌های هدفمند رسانه‌ای دشمن از نحوه‌ی پیوند نظام اسلامی و مفهوم غنی انتظار و تلاش مستمر برای خرافاتی جلوه دادن جمهوری اسلامی و مسؤولان کشور، موجبات وارد آوردن اتهام به نظام را فراهم کرده‏است.
حسن فانی/پاسخی به شبهه افکنی رادیو فردا پیرامون قانون هدفمندی یارانه‏ها؛
رادیو فردا بخواند!
با گذشت قریب به 2 ماه از عملیاتی شدن قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، به 3 دلیل عمده، هیچ یک از اتفاقاتی که پیش‌تر از سوی این رسانه‌های وابسته، به عنوان عوارض اجرای قانون در کوتاه مدت ذکر می‌شد، اتفاق نیفتاده و به اذعان نهادهای اقتصادی آکادمیک غربی، اقتصاد ایران در مسیری روشن به سمت آیتم‌های هدف‌گذاری شده در حال حرکت است.
محمد عبدالهی؛
خود ویران‏گری در راستای انتظار فعال
گنجی همسو با جریانی که می‏خواهد زمینه‏ی بازگشت جریان اصلاحات به قدرت را فراهم نماید، دنبال تطهیر چهره‏ی خاتمی است. این تاکتیک البته با واکنش طیفی از حامیان لاییک فتنه، مواجه شده که مدعی هستند نه خاتمی و نه موسوی و کروبی نمی‏توانند آلترناتیو مورد نظر جریان برانداز، باشند.
مهدی جمشیدی؛
انتخابات دهم و صف‏بندی گفتمان‏ها
مسأله‏ی اساسی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388، «کشمکش‏های گفتمانی» بود که از صف‏بندی ایدئولوژیک و تعارض افکار ناشی می‏شد.
به مناسبت سالروز صدور حکم ارتداد سلمان رشدی؛
سلمانِ نامسلمان
امروز 25بهمن است. در چنین روزی در سال 1968 میلادی تئودور هرتزل بیانیه‏ای در خصوص تشکیل دولت جعلی اسراییل منتشر کرد. در سال 2005 میلادی نیز رفیق حریری نخست وزیر لبنان ترور شد؛ اما 25 بهمن سال‌روز حکم تاریخی امام خمینی(ره) مبنی بر اعدام سلمان رشدی نویسنده کتاب کفر آمیز آیات شیطانی است.حکمی که اجرایش می‏کنیم...
دکتر بیژن عبدی/مروری بر وضعیت تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت(4)؛
حیات الگو در ممات چیست؟
الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت به مجموعه نظام‌مندی از مفاهیم، اصول موضوعه، قوانین و راهبردها اطلاق می‌شود که در ساختاری منطقی و مبتنی بر مبانی معرفت‌شناختی اسلام و در چهارچوب حقوق و اخلاق‌اسلامی به تحلیل وضعیت موجود ایران و تبیین وضعیت مطلوب آن و ارائه راهکار برای تغییر وضعیت موجود می‌پردازد.
محمدرضا محقق/ نقدی بر فیلم سیدرضا میرکریمی در جشنواره 29؛
به شیرینی یه حبه قند
چه زیبا کارگردانی خدا را در فیلم «یه حبه قند» می‌توان در تک تک لحظه‌هایی دید که مخاطب در سکوتی پر ابهام اما جذاب خود را و جهان خود را و خوبی‌ها و بدی‌های خود را در آینه‌ی سینمایی می‌بیند که متعلق به این‌جاست، متعلق به این خاک، متعلق به این آدم‌ها، متعلق به این فرهنگ و متعلق به این مرز و بوم.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛
پاسخی به صدای آمریکا
صدای آمریکا در مطلبی با عنوان «نگاهی به بی‏انضباطی پولی و مالی در ایران امروز»، اثرات بی‏نظمی موجود در اقتصاد ایران بر تورم را تحلیل کرده است. صحت و سقم این موضوع را در مطلب زیر بررسی می‏کنیم.
مروری بر مواضع برخی از اهالی ادبیات در مخالفت با جمهوری اسلامی(2)؛
قلم‏های شکسته
در تاریخ، هیچ انقلاب و تحول شگرفی را نمی‏توان سراغ گرفت که اهالی قلم در صف اول آن قرار نگرفته و نقش و سهم تعیین کننده‏ای در بیدارسازی و جهت دهی مردم نداشته باشند و اما قلم‏ها همیشه در این نقش مقدس رسالت آفرین نبوده‏اند. گزارش متفاوت برهان پی جوی این حقیقت است.
دکتر بیژن عبدی/مروری بر وضعیت تحقق الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت(3)
ظاهر و باطن نظام بانکی ایران
خیل عظیم اقتصاددانان غربگرای موجود در کشور تمام سعادت را در فرمول‏ها و مدل‏های ناقص غربی جستجو می‏کنند و سعادت دنیا و آخرت بانکداری ایران را نزدیک شدن به بانکداری غربی می‏دانند، در این بین، گروهی هستند که بانکداری غربی را ناقص و دارای عیوب فراوان می‏دانند.
سیدمهدی حسینی/ امام(ره) و آلترناتیو نظام شاهنشاهی(1)
تاج زاده: امام جمهوری اسلامی می‌خواست نه نظام ولایی!
«مصطفی تاج زاده» مدت‌هاست بر این موضوع تأکید می‌کند که امام(ره) زمانی که در «نوفل لوشاتو» به سر می‌بردند در صدد تشکیل «جمهوری اسلامی» بودند و البته این هدف امام نیز با پیروزی انقلاب محقق شده اما پس از رحلت ایشان عده‌ای با استحاله‌ی «جمهوری اسلامی» آن را به سمت « حکومت اسلامی» و «نظام ولایی» سوق دادند.
محمد آرمان/نقدی بر فیلم سفر سرخ؛
نفهمیدیم چرا جنگیدیم!!
فیلم«سفر سرخ» تصویری تلخ، تاریک و پر تردید از جنگ را نشان می‏دهد؛ تردید در این‏که چرا جنگیدیم؟ چگونه جنگیدیم؟ کجا جنگیدیم و متعلق به کدام آرمان‌ها بودیم؟ شاید نتیجه‌ی نهایی چنین اثری زیر سؤال بردن ارزش‌هایی باشد که این جنگ بر مبنای آن بنا شده و چه دیواری کوتاه تر از دیوار سینما‌!