دکتر موسی قربانی؛
سهم نهاد قانون‌گذاری در تورم چیست؟
«حجت الاسلام موسی قربانی»سمت‌هایی را در نهاد‌ قانون‌گذاری کشور عهده‌دار است که از آن جمله: عضو هیأت رییسه‌ی مجلس، عضو‌‌‌‌ کمیسیون حقوقی‌و‌قضایی، فراکسیون روحانیون مجلس، قائم مقام معاونت تنقیح قوانین قوه‌ی مقننه می‌باشند. بررسی موضوع نقش و سهم قوه‌ی قانون‌گذاری در ایجاد یا مهار تورم را با قلم ایشان پی گرفته‌ایم.
پژمان کریمی/ مروری بر جشنواره‌ی29
با این سینما به هیچ‌جا نمی‌رسیم!
درسی که از جشنواره‌ی امسال گرفتیم این بود که باید یک فکر اساسی برای ورود سینماگران متعهد به عرصه‌ی سینمای کشورمان بکنیم. با این سینمای فعلی، ما به هیچ جا نمی‏رسیم. این یک واقعیت است. یعنی؛ با این سینما نه می‌توانیم ارزش‌های ملی‌مان را نشر دهیم و نه ارزش‌های دینی‌مان منتشر می‌شود!
محمد عبدالهی/ارزیابی استرات‍ژیک بیانیه اخیر منتسب به موسوی و کروبی؛
سه ضلعی همسان‏انگاری، تقابل‏سازی و امیدبخشی
ما دور نمی‏بینیم آنانی که به‌صورت واقعا اصولی دغدغه منافع ملی و ارزش‌های اسلامی را دارند، در کنار همه ملت (یا به تعبیر مستبدین «خس و خاشاک») قرار گیرند و صف خود را از زیاده‏خواهان ودست اندازان به حقوق و بیت‌المال ملت جدا سازند. ما به‌ویژه اعتقاد داریم که در نهایت، بسیج، سپاه و نیروهای نظامی، ملت خود را تنها نخواهند گذاشت.
دکتر سیدمحمود نبویان/ پاسخی به نامه‏ی کدیور(4)
خط امامی‏های دیروز
آقای کدیور، چند وب‌سایت اینترنتی، مجله، روزنامه، رادیو، تلویزیون، انواع شبکه‌های ماهواره‌ای و شخصیت‌های ضد اسلام سراغ دارید که در این جریان حامی جریان فتنه نبوده‌اند؟
دکتر محمدجواد محقق؛ مروری بر وضعیت تحقق الگوی اسلامی - ایرانی پیشرفت(5)
4 شرط پیشرفت
از آغاز انقلاب دولت‏های مختلفی بر سرکار آمدند برخی دولت سالاری و برخی دولت حداقلی، برخی به لیبرالیزم اقتصادی و بعضی کما بیش به تمرکز گرایی دولتی، گرایش پیدا کردند. این موضوع بیانگر این است که نظام ما یک الگوی جامع در مسائل اقتصادی، فرهنگی و ... نداشته است. ولیکن الگوی پیشرفت اسلامی- ایرانی می‏خواهد این خلا را پر کند.
پاسخی به شبهه‏ی کدیور پیرامون اسلام تک ساحتی /بخش دوم
کدام اسلام؟! کدام حقوق بشر؟!
«در کشور ما حکومتی به نام جمهوری اسلامی و به عبارت دقیق­تر حکومت اسلامی تشکیل شده و مبنای آن هم نظریه­ای است به نام ولایت فقیه یا ولایت مطلقه‌ی فقیه. این شیوه‌ی زمام‌داری بعد از 32 سال با مشکلات جدّی و بحرانی عمیق مواجه شده است». این، جمله‏ی آقای کدیور است.
پاسخی به مقاله‌ی «عرف در شرع» آقای عبدالعلی بازرگان/ بخش دوم
عرف در محدوده‌ی شرع
آقای بازرگان بهتر از همه می‌دانند که ادعای ایشان با بسیاری از رفتارهای آمریکا و برخی کشورهای غربی در تعارض است. آیا دولت آمریکا برای حمله به مردم مسلمان عراق از مردم کوچه و خیابان نظرخواهی کرده است؟ این همه سرکوب در آمریکا علیه مردم وجود دارد؛ البته شاید به اعتقاد وی برای سرکوب مردم از خود مردم نظرخواهی کردند!
هومن راد/جشنواره 29 زیر ذره بین نقد؛
پایان‌نامه جنجالی کلاهداری
فیلم «پایان‌نامه»در بستر یک روایت دانشجویی و دید اکشن به طرح وقایع پس از انتخابات سال گذشته پرداخته و با رویکردی آسیب‌شناسانه، ظرافت‌هایی از این وقایع را به تصویر کشیده‌است؛ که البته این روایت و این نوع پردازش، باب میل طرفداران جنبش سبز و حامیان دو کاندیدای شکست‌خورده نبود.
آیت‏الله مصباح یزدی:
ولایت فقیه یک نهاد برای رفع نیاز جامعه به مدیریت و حکومت است
آیت‏الله مصباح یزدی بر این باور هستند که در معناشناسی ولایت فقیه، نباید در لفظ متوقف شد؛ چرا که مراجعه به لفظ و ریشه آن زمانی است که ما، از خود معنا آگاه نباشیم و بخواهیم از راه لفظ، آن را کشف کنیم.
سحاب فاطمی؛
آیا سران نظام با امام زمان(عج) ارتباط دارند؟!
فهم ناصواب، کژتابی‌های هدفمند رسانه‌ای دشمن از نحوه‌ی پیوند نظام اسلامی و مفهوم غنی انتظار و تلاش مستمر برای خرافاتی جلوه دادن جمهوری اسلامی و مسؤولان کشور، موجبات وارد آوردن اتهام به نظام را فراهم کرده‏است.
حسن فانی/پاسخی به شبهه افکنی رادیو فردا پیرامون قانون هدفمندی یارانه‏ها؛
رادیو فردا بخواند!
با گذشت قریب به 2 ماه از عملیاتی شدن قانون هدفمندسازی یارانه‌ها، به 3 دلیل عمده، هیچ یک از اتفاقاتی که پیش‌تر از سوی این رسانه‌های وابسته، به عنوان عوارض اجرای قانون در کوتاه مدت ذکر می‌شد، اتفاق نیفتاده و به اذعان نهادهای اقتصادی آکادمیک غربی، اقتصاد ایران در مسیری روشن به سمت آیتم‌های هدف‌گذاری شده در حال حرکت است.
محمد عبدالهی؛
خود ویران‏گری در راستای انتظار فعال
گنجی همسو با جریانی که می‏خواهد زمینه‏ی بازگشت جریان اصلاحات به قدرت را فراهم نماید، دنبال تطهیر چهره‏ی خاتمی است. این تاکتیک البته با واکنش طیفی از حامیان لاییک فتنه، مواجه شده که مدعی هستند نه خاتمی و نه موسوی و کروبی نمی‏توانند آلترناتیو مورد نظر جریان برانداز، باشند.