اینفوگراف
مطالبه رهبری از جوانان و دانشجویان
گروه سیاسی اندیشکده برهان اینفوگرافی را با محوریت مطالبات رهبر معظم انقلاب از جوانان و دانشجویان در دو حوزه «آرمان گرایی و نگاه نقادانه» و «مبارزه با نظام سلطه» منتشر نمود.
تبیین خطبه‏های نماز جمعه رهبر معظم انقلاب (6)/ قاسم رحمانی؛
شکست طرح اسراییل بزرگ در تنگه‌ی مصر
امنیتی‏سازی در اطراف اسراییل با گسترش موج بیداری اسلامی که الهام گرفته از انقلاب اسلامی است، این روزها بیش از گذشته برای آمریکا و اسراییل ضرورت یافته و به این ترتیب تل‏آویو سخت به دنبال تشکیل کمربند امنیتی پیرامون سرزمین‌های اشغالی است.
صالح اسکندری؛
غروب سیاست روشنفکرانه
جابه‌جایی افکار عمومی با سعی در محاکمه‌ی نظام و استیضاح آن، مهم‌ترین مرحله در جنگ نرم و مقدمه‌ی دگرگونی‌های سیاسی پسین است. در مرحله‌ی نهایی این پروژه، دشمن جای دوست و دوست جای دشمن را می‌گیرد.
تبیین خطبه‏های نمازجمعه رهبر معظم انقلاب (5)/ جعفر رجبی؛
سونامی مصر و ناکامی اسراییل در ایجاد کمربند امنیتی
«امروز آمریکایى‌ها به‏شدت دستپاچه‌اند؛ اسراییلى‌ها بیشتر از آنها دستپاچه‌اند. در قضیه‌ى مصر، دنبال یک علاجى هستند؛ علاجى هم پیدا نخواهند کرد.» این تصریح مقام معظم رهبری به خوبی گویای شکست برنامه‏ریزی اسراییل جهت تکمیل دایره قدرت خود در خاورمیانه است.
موسوی دهه60، موسوی دهه80/ بخش اول
نشانه‏هایی برای حل یک معما!
شهید آیت اسنادی را علیه میرحسین موسوی داشت و تصمیم ‌گرفت برای بیان حقایقی در خصوص موسوی و برخی از مسایل مرتبط، اسناد را به مجلس ببرد، اما هنگام سوار شدن به اتومبیلش توسط افراد ناشناس ترور ‌شده و اسناد نیز ناپدید گردید.
صفارهرندی در گفت وگو با برهان:
نباید تنها به پاسخ‌گویی شبهات بسنده کرد؛ باید حریف را به چالش وا داشت
صفار هرندی چندی پیش در گپ و گفتی صمیمی با وبلاگ حسین قدیانی به این سؤال که آیا شما وزیر رییس جمهور بودید یا وزیر آقا؟ اینگونه پاسخ گفته بود: «احمدی نژاد هم وزیر رهبر است.» صفارهرندی هرآنچه که هست بی تردید حضور فعال و اثرگذارش در رسانه امری تردیدناپذیر است؛ به همین منظور برهان هم در اولین گام خود با وی به گفت‌وگو نشست.
تبیین خطبه‏های نمازجمعه رهبر معظم انقلاب(1)/سعدالله زارعی:
واکنش سایت اخوان‏المسلمین بسیار مطلوب است
خطبه‏های نماز جمعه‏ی رهبر انقلاب، رسانه‏های خارجی را بر آن داشت تا با دستاویز قراردادن موضعی نه چندان معتبر از اخوان‏المسلمین مبنی بر مردمی بودن انقلاب مصر و تعلق آن به تمامی اقشار این کشور، اندکی از تأثیرگذاری فرمایشات مقام معظم رهبری بکاهند. در این رابطه با سعدالله زارعی، کارشناس مسایل سیاسی به گفت‏وگو نشستیم.
تبیین خطبه‏های نمازجمعه رهبر معظم انقلاب(2)/ مهدی فضائلی:
هراس آمریکا از آتش‏زدن پرچمش در کنار تصویر مبارک است
زلزله‏ای که به تعبیر مقام معظم انقلاب بر پیکره آمریکا و اسراییل در اثر انقلاب‏های اخیر مصر و تونس لرزه انداخت، رسانه‏های غربی را بلافاصله در تخطئه کردن فرمایشات رهبری فعال کرد. مهدی فضائلی، کارشناس مسایل سیاسی در این مورد به ارایه تحلیل پرداخت.
تبیین خطبه‏های نمازجمعه رهبر معظم انقلاب(3)/ مهدی محمدی:
تضعیف اخوان المسلمین؛ سناریوی جدید واشنگتن برای مهندسی حکومت آتی مصر
برملاشدن سناریوی جدید آمریکا مبنی بر تضعیف جریان‏های اسلام‏گرای انقلاب مردمی مصر در بیانات روز جمعه رهبر انقلاب، سایت‏های وابسته به سران سلطه را ناچار به اتخاذ موضع‏گیری منفعلانه کرد.
تبیین خطبه‏های نمازجمعه رهبر معظم انقلاب(4)/ محمدعبدالهی؛
خیزش عربی، غربی یا اسلامی؟
بی.بی.سی در واکنشی منفعلانه به بیانات مقام معظم رهبری نوشت: «اخوان المسلمین در پاسخ به اظهارات رهبر ایران، اعلام کرد که "قیام مردم مصر" شامل همه اقشار است و یک "انقلاب اسلامی" نیست.» هرچند این ادعا توسط منابع خبری گوناگون از جمله العربیه تکذیب شد، در این نوشتار ابعاد گوناگون خیزش کشورهای عربی بررسی شده‏است.
نایب رییس کمیته‌ی حقوق بشر مجلس:
برهان زیر ساخت‌هایی را برای حضور تهاجمی در فضای رسانه، مهیا کند
ریشه‌ی برهان شجره‌ی طیبه است که همواره این شجره با شجره‌ی خبیثه در مبارزه بوده است، لذا از طرف شجره‌ی خبیثه که همانا صهیونیسم و ادیان قلابی آن هستند همواره به مبارزه دعوت خواهد شد.
دانلود
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
انقلابی‌گری نیاز امروز
    انقلابی‌گری نیاز امروز http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9576 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/22-8-1395/IMAGE636145644088462480.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
زمانه‌ی حضور
    زمانه‌ی حضور http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9256 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/24-11-1394/IMAGE635909686061583117.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران