عبرت های برجام؛
تلاش غرب برای آسیب به وحدت کشور
یکی از مسائلی که به راحتی می توان از آن به عنوان دستاورد برجام یاد کرد، مسئله تلاش غرب برای ایجاد دودستگی و آسیب در وحدت کشور است. مروری بر اتفاقاتی که بعد از این توافق افتاد و تلاش برای ایجاد دوگانه هایی شبیه به جنگ – صلح نمود بارزی برای این موضوع بوده است.
حمیدرضا قنبری نژاد؛ واکاوی اتهام‌ اخیر آمریکا برضد ایران از منظر حقوق بین‌الملل؛
یک تیر با شانزده نشانه!
ارباب سیار (با مأموریت از طرف سپاه قدس) از قاچاقچیان مکزیکی می‌خواهد تا عملیات ترور سفیر عربستان را در یک رستوران سازماندهی کنند. آن ها هم می‌پذیرند و می‌گویند که 5/1 میلیون دلار در قبالش پول می‌خواهند! ارباب هم قبول می‌کند و مبلغ 100هزار دلار را به عنوان پیش پرداخت واریز می‌نماید و ... ناگهان پرده برداشته می‌شود!
گفت‌و گو با «دنی اسکچر»/ تبیین بیانات رهبر انقلاب در جمع دانش‌جویان کرمانشاه (23)؛
نه بزرگ «وال استریت» به مارکسیسیم و لیبرالیسم
رهبر انقلاب در جمع دانش‌جویان کرمانشاه از جنبش مردم آمریکا با عنوان جنبش «فتح» وال استریت یاد کردند و آن را حرکتی رو به گسترش توصیف کردند: «در هشتاد کشور، از این حرکت عظیمى که امروز به وجود آمده، مردم دارند دفاع می‌کنند؛ از این جنبش فتح «وال استریت» دارند حمایت می‌کنند؛ این چیز کوچکى نیست، خیلى چیز مهمى است.»
قاسم رحمانی/ تبیین بیانات رهبر انقلاب در کرمانشاه(20)؛
چرا آمریکا در باتلاق افغانستان فرو رفت؟!
فرمانده کل قوا در پادگان لشگر 81 زرهی ارتش کرمانشاه فرمودند: «راه خلاصی آمریکا از این باتلاق‌ها هم‌چون باتلاق افغانستان، شیوه‌های مادی، نگاه متکبرانه و روحیه‌ی تجاوزکارانه نیست بلکه راه حل، روش جمهوری اسلامی ایران یعنی منطق، عقل و معنویت است.»
رضا نساجی/ تبیین بیانات مقام معظم رهبری در کرمانشاه (17)؛
اکثریت فراموش شده
رهبر معظم انقلاب در سخنرانی اخیر خود در جمع مردم کرمانشاه با اشاره به یک شعار مهم و کم‌تر توجه شده‌ی معترضان وال استریت فرمودند: «مردم در این اجتماعات و تظاهرات چندین هزار نفری نیویورک یک تابلویی بلند کردند که رویش نوشته بود: «ما 99 درصدیم» یعنی 99 درصد ملت آمریکا - اکثریت ملت آمریکا - محکومِ یک درصدند ....»
گفت‌وگو با دکتر «ملکوتیان»/تبیین بیانات رهبر انقلاب در کرمانشاه(12)؛
آیا می‌توان انقلاب ایران را متمایز از سایر انقلاب‌های دنیا دانست؟
رهبر انقلاب اسلامی در اولین روز حضورشان در جمع مردم پرشور کرمانشاه فرمودند: « در این دویست سال اخیر - که سال‌هاى انقلاب‌هاى بزرگ است - در هیچ انقلابى چنین اتفاقى نیفتاده است که با این فاصله‌ى کم، نظام جدید به وسیله‌ى خود مردم، نه به وسیله‌ى یک عامل دیگر تعیین شود.»
عطا بهرامی/ تبیین بیانات مقام معظم رهبری در جمع مردم کرمانشاه(5)؛
سرزمین فرصت‌ها یا فرصت طلب‌ها؟
رهبر انقلاب در نخستین سخنرانی خود فرمودند: «چیزى که به عنوان «جنبش وال استریت»، مردم آمریکا را به هیجان آورده، مهم است...همین آقایانى که مدعى هستند آزادى بیان لازم است و طرفدار آزادى بیانند، تا دو سه هفته پس از شروع این جنبش، از همه‌ى روزنامه‌هاى مهم آمریکا، فقط یک روزنامه خبر این حرکت را منتشر کرد؛ بقیه سکوت کردند.»
سعید شکوهی/ تحلیلی بر بیانات مقام معظم رهبری در کرمانشاه(1)؛
خروش 99 درصدی!
رهبر انقلاب درباره‌ی جنبش «وال استریت» فرمودند: «مردم آمریکا به حاکمیت اقلیت 1% بر اکثریت 99% معترض هستند که مالیات و پول مردم را هزینه به راه انداختن جنگ در افغانستان و عراق و حمایت از رژیم صهیونیستی می‌کنند. ممکن است حکومت آمریکا با شدت عمل، این جنبش اعتراضی را سرکوب کند اما نمی‌تواند ریشه‌های آن را از بین ببرد.»
رییس حزب «عمل اسلامی» بحرین در گفت‏وگوی اختصاصی با «برهان»؛
سخنان امام خامنه‌ای نقشه‌ی راه ما است
«سیدجعفر العلوی»، رییس حزب «عمل اسلامی» بحرین و از علمای مبارز این کشور که چندی پیش به منظور حضور در همایش بیداری اسلامی به تهران سفر کرده بود ‌می‌گوید: «ما به عنوان حزب مخالف رژیم بحرین، سخنرانی امام خامنه‏ای را به مثابه نقشه‏ی راه در حرکت انقلاب و محافظت از آن می‏دانیم و از آن به نحو شایسته‏ای استفاده می‏کنیم.»
دکتر مصطفی ملکوتیان؛
سوریه و نشانه‌های شکست توطئه در رسانه‌های غربی
آیا نمی‌توان گفت این نکته که ترکیه در ارایه‌ی طرحی از سوریه خواسته است 25 درصد نمایندگان مجلس را به مخالفان بدهد، نشان دهنده‌ی تسلیم غرب و پذیرش بی‌قدرتی شورشیان سوریه است؟!؟
سید عبدالمجید زواری/پیامدهای سپر موشکی ناتو بر آینده‌ی منطقه؛
خنجری از شمال غرب!
پیوستن ترکیه به سپر موشکی ناتو، نگرانی‌هایی را پدیده آورده و پیامدهای این مسأله بر آینده‌ی منطقه و خاورمیانه از جمله پرسش‌هایی است که این مقاله در صدد پاسخ به آن است.
دانلود
ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی»
    ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی» http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10006 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/6-6-1396/IMAGE636395176956729142.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/6-6-1396/FILE636395181056863656.pdf
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/
انقلابی‌گری نیاز امروز
    انقلابی‌گری نیاز امروز http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9576 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/22-8-1395/IMAGE636145644088462480.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران