انجام و فرجام هدفمندی یارانه‌ها در گفت‌وگو با دکتر وحید شقاقی شهری
رقم یارانه می‌تواند صد هزار تومان باشد
دولت بعدها به این نتیجه رسید که اگر همین روند پرداخت یارانه را ادامه دهد، با همین تورم، آرام‌آرام این فشار از بین می‌رود. همین‌طور که می‌بینید، درحال‌حاضر این اتفاق نیز افتاده است؛ یعنی شاید بتوان گفت ارزش این عدد الآن به پانزده هزار تومان رسیده است. اگر همین‌طور نیز پیش برود، شاید مثلاً تا دو یا سه سال آینده با این افزایش نرخ تورم اصلاً موضوعیت حذف یارانه کلاً از بین برود.
بابک اسماعیلی؛
طرح اقتصادی یا نسخه‏ی امنیتی- سیاسی؟
اکنون در بحران اقتصادی دنیا و بی اعتبارشدن نهادهایی هم‏چون صندوق بین المللی پول یا بانک جهانی کمترین تردیدی وجود ندارد. با این وصف طرح هیلاری کلینتون به عنوان یکی از اعضای متنفذ اجلاس سری بیلدربرگ برای توسعه‏ی سیاسی- اقتصادی آمریکا بایستی بسیار مهم باشد.
دکتر«مهدی طغیانی»، عضو هیأت علمی ‌دانشگاه امام صادق(علیه‌السلام)؛
آیا سیل تورم، ما را خواهد برد؟
مفهوم تورم انتظاری، عبارت است از این‌ که مردم چه به عنوان مصرف‌کننده و چه به عنوان تولیدکننده به دلیل تصوری که در آینده از تورم خواهند داشت در رفتار مصرفی یا تولیدی خود تغییری ایجاد کنند؛ این مقاله به بررسی این نوع تورم در ایران پرداخته است.
نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:
هدفمندی دنبال شریک می‌گردد
سید کاظم دلخوش، نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است: «حمایت از اقشار ضعیف جامعه، کاهش مصرف، اعمال عدالت اقتصادی، واقعی شدن قیمت‌ها، ارتقای کیفیت کالاها و ثبات اقتصادی از اثرات مثبت اجرای هدف‌مند شدن یارانه‌هاست.»
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:
مقاومت نکنید، مقصرید!
«محمدرضا خباز»، نماینده‌ی مردم کاشمر، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو فراکسیون اقلیت (اصلاح‌طلبان) در مجلس هشتم است. وی که از منتقدان دولت محسوب می‌شود در این گفت‌وگو از اهمیت اجرای طرح هدف‌مند کردن یارانه‌ها و کم‌هزینه‌تر بودن آن در صورت اجرا در دولت‌های اصلاحات و سازندگی سخن گفته است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛
استیضاح 3 رئیس جمهور
«تورم» واژه‏ی پر تکرار محافل عمومی و تخصصی کشور ماست. این که چرا و چگونه این پدیده قابلیت تحلیل دارد، مساله‏ای است که در گام نخست تورق برنامه و عملکرد اقتصادی سه دولت هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی‏نژاد را می‏طلبد. تفضیل این موضوع را «عبد الرضا ترابی» عضو کمیسون اقتصادی مجلس با برهان در میان نهاده است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس؛
یارانه‏ها و پارادایم رابطه‏ی دولت و مردم
پایگاه اینترنتی جرس در مطلبی به قلم مسعود نیلی تلاش کرده است تا از شکست قانون هدفمندی یارانه‌ها در آینده‌ی نزدیک سخن گفته و رابطه‌ی دولت و مردم را در چنین شرایطی، بحرانی تصویر نماید. ادعای سایت جرس در این گفت و گو مورد تحلیل قرار گرفته است.
در مقاله اختصاصی رییس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس مطرح شد؛
شبهات قانون هدفمندی در بوته‏ی نقد
حجت‌الاسلام دکتر «غلامرضا مصباحی مقدم»، رییس کمیسیون ویژه‌ی طرح تحول اقتصادی مجلس، که از ابتدای مطرح شدن طرح هدف‌مندی یارانه‌ها در اصلاح و تصویب آن نقش مستقیم داشته‌است، در مقاله ای با پاسخ به انتقادات و شبهات مطرح درباره‌ی این طرح، از فواید مهم آن برای اقتصاد کشور سخن بر زبان آورده‌اند.
دکتر محمد حسن قدیری ابیانه؛
هدفمندی، جهش چشمگیر یا بحران!؟
در 30 سال گذشته همواره تحریم‌ها علیه ‌ایران اعمال شده و از این به بعد هم همین‌گونه خواهد بود. ما باید خودمان را قوی کنیم و جلوی اتلاف سرمایه‌ها را بگیریم تا بتوانیم در مقابل فشارها و تحریم‌ها دوام بیاوریم.
رییس مرکز مطالعات مبانی و مدل‌های اقتصادی؛
شفاف سازی کنید!
برهان یعنی استدلال آوردن، اگر ما برای هر کاری استدلال قوی و استنادات محکم داشته باشیم مانع از توفیق محافل و جریاناتی خواهیم شد که قصد دارند در طرح‌های ملی ایجاد شبهه کنند.
دکتر سید محمد‌هاشم پوریزدان پرست؛
مشارکتی همه جانبه
هدف رسانه‌هایی که در مسیر اهداف انقلاب و نظام حرکت می‌کنند که به طور قطع برهان نیز یکی از این رسانه‌هاست باید این باشد که مردم را در طرح‌های ملی بسیج و هماهنگ کنند.
دانلود
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
انقلابی‌گری نیاز امروز
    انقلابی‌گری نیاز امروز http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9576 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/22-8-1395/IMAGE636145644088462480.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
زمانه‌ی حضور
    زمانه‌ی حضور http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9256 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/24-11-1394/IMAGE635909686061583117.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران