اینفوگراف
مطالبه رهبری از جوانان و دانشجویان
گروه سیاسی اندیشکده برهان اینفوگرافی را با محوریت مطالبات رهبر معظم انقلاب از جوانان و دانشجویان در دو حوزه «آرمان گرایی و نگاه نقادانه» و «مبارزه با نظام سلطه» منتشر نمود.
آیت‏الله مصباح یزدی:
ولایت فقیه یک نهاد برای رفع نیاز جامعه به مدیریت و حکومت است
آیت‏الله مصباح یزدی بر این باور هستند که در معناشناسی ولایت فقیه، نباید در لفظ متوقف شد؛ چرا که مراجعه به لفظ و ریشه آن زمانی است که ما، از خود معنا آگاه نباشیم و بخواهیم از راه لفظ، آن را کشف کنیم.
سحاب فاطمی؛
آیا سران نظام با امام زمان(عج) ارتباط دارند؟!
فهم ناصواب، کژتابی‌های هدفمند رسانه‌ای دشمن از نحوه‌ی پیوند نظام اسلامی و مفهوم غنی انتظار و تلاش مستمر برای خرافاتی جلوه دادن جمهوری اسلامی و مسؤولان کشور، موجبات وارد آوردن اتهام به نظام را فراهم کرده‏است.
محمد عبدالهی؛
خود ویران‏گری در راستای انتظار فعال
گنجی همسو با جریانی که می‏خواهد زمینه‏ی بازگشت جریان اصلاحات به قدرت را فراهم نماید، دنبال تطهیر چهره‏ی خاتمی است. این تاکتیک البته با واکنش طیفی از حامیان لاییک فتنه، مواجه شده که مدعی هستند نه خاتمی و نه موسوی و کروبی نمی‏توانند آلترناتیو مورد نظر جریان برانداز، باشند.
مهدی جمشیدی؛
انتخابات دهم و صف‏بندی گفتمان‏ها
مسأله‏ی اساسی در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388، «کشمکش‏های گفتمانی» بود که از صف‏بندی ایدئولوژیک و تعارض افکار ناشی می‏شد.
موسوی دهه‌ی60، موسوی دهه‌ی80/ بخش سوم
انزوای فعال
با حذف گروه‏های التقاطی(چپ و لیبرال)، چالش‏های جدیدی فراروی مجلس(دوم وسوم) قرار گرفت. در این دوره، جریان اسلام‏گرا به‏تدریج دچار اختلاف شد. چندی بعد، دو جریان سیاسی مشهور به «راست» و «چپ» مولود این اتفاق بودند.
سیدمهدی حسینی/ امام(ره) و آلترناتیو نظام شاهنشاهی(1)
تاج زاده: امام جمهوری اسلامی می‌خواست نه نظام ولایی!
«مصطفی تاج زاده» مدت‌هاست بر این موضوع تأکید می‌کند که امام(ره) زمانی که در «نوفل لوشاتو» به سر می‌بردند در صدد تشکیل «جمهوری اسلامی» بودند و البته این هدف امام نیز با پیروزی انقلاب محقق شده اما پس از رحلت ایشان عده‌ای با استحاله‌ی «جمهوری اسلامی» آن را به سمت « حکومت اسلامی» و «نظام ولایی» سوق دادند.
دکتر سید محمود نبویان/ پاسخی به نامه‏ی کدیور(3)
ماجرای آرای دزدیده شده!
معترضان سبز ایرانی «فتنه‌گر» نیستند، آن‌ها به‌دنبال رأی، بلکه«حق گمشده‌ی»خود هستند و راه برون رفت از این بحران، سرکوب و خفقان نیست، تن دادن به حاکمیت قانون است.
صفارهرندی درباره‏ی قرار ولنتاین جریان سبز، به برهان گفت:
عصای سبزها زیر قامت افتاده‏ی آمریکا
درنگی در تاریخ برگزاری راهپیمایی از سوی سبزها، نشان می‌دهد که آن‏ها از آن جهت روز ولنتاین (14 فوریه) را برای این کار انتخاب کرده‌اند که هدیه‌ای به دوستان دیرینِ آن‌ سوی مرزی خود داده باشند تا شاید تلخی اتفاقات اخیر در مصر را اندکی در کامشان شیرین کنند.
بررسی تحولات مصر در گفت‏وگوی عابدینی با برهان:
22 بهمن 89 در ایران؛ 26 دی 57 در مصر
این‌جا ایران است‌،‌22 بهمن 89؛ و آن‌جا مصر است،‌26 دی 57؛ این‌جا ایران است و مردم سی و دومین سالگرد پیروزی انقلابشان را جشن گرفته‌اند؛ و آن‌جا مصر است و مردم غرق در شادی از خروج فرعون از کشورشان هستند...
پاسخی به شبهه‏ی کدیور پیرامون اسلام تک ساحتی /بخش اول
کدام اسلام؟! کدام حقوق بشر؟!
آقای کدیور در اول مطلب خویش آورده‏اند، این مطلب از عنوان کتاب «انسان تک‌ساحتی» اثر «هربرت مارکوزه» از اعضای مکتب فرانکفورت، مکتب انتقادی و از شاگردان «هایدگر» و «هوسرل» وام گرفته شده‏است. مدعای این اثر که به نقد تکنولوژی و سرمایه‏داری می‌پردازد، این است که دستاورد مدرنیته، انسان تک‌ساحتی است.
دانلود
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
انقلابی‌گری نیاز امروز
    انقلابی‌گری نیاز امروز http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9576 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/22-8-1395/IMAGE636145644088462480.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
زمانه‌ی حضور
    زمانه‌ی حضور http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9256 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/24-11-1394/IMAGE635909686061583117.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران