چرا رهبر انقلاب بر انقلابی‌گری تأکید دارند؟
عمل‌گرایی سرمایه‌سالارانه در کمین انقلاب اسلامی
سؤال اینجاست که چرا رهبر انقلاب در سال‌های اخیر بر این موضوع که افراد و ساختار جمهوری اسلامی می‌باید انقلابی بمانند، توصیه می‌کنند. پاسخ به این پرسش را در تحلیل دو سطح داخلی و خارجی می‌توان یافت. همپوشانی دو رخداد در فضای داخلی و خارجی کشور، شرایطی را پیش آورده که می‌تواند منجر به انقلاب‌زدایی از ساختار از یک‌سو و ذهنیت‌ها و کنش‌های افراد، از دیگر سو شود
یادداشت سردبیر؛
چرا برهان؟
پر واضح است که نوع برنامه‌ریزی و هدف گذاری نسل جدید دانشگاه و حوزه با آنچه وظیفه نسل قبل بود اگرچه در اصول مشترک است اما در سطوح راهبردی و کاربردی بایستی واجد تفاوت هایی باشد. ما در گردنه‌های دشواری قرار گرفته‌ایم که با «ساده اندیشی‌های نظری» و «راحت طلبی‌های عملی» سر سازگاری ندارد.
محمد عبدالهی/پاسخی به شبهه‏افکنی رسانه‏های غربی پیرامون تحولات تونس؛
تونس، رونوشت جنبش سبز یا انقلاب 57؟
پایگاه اینترنتی کلمه هم‏زمان با تحولات تونس به نقل از موسوی این‏گونه نوشت: «نقطه‏ی آغازین آن‏چه در خیابان‌های تونس، صنعا، قاهره، اسکندریه و سوئز شاهد آن هستیم را باید در تظاهرات چند میلیونی ۲۵، ۲۸ و۳۰ خرداد ماه سال گذشته‏ی تهران جست و جو کرد.» صحت و سقم این ادعا در این متن مورد بررسی قرار گرفته‌است.
مهندس سید مرتضی نبوی در گفت‏گو با برهان:
برهان با رویکردی ابتکاری و خلاقانه به تبیین و تحکیم مبانی گفتمان انقلابی ـ اسلامی بپردازد
هشدارسید مرتضی نبوی به هاشمی پس از تأکید مجددش بر مواضع نماز جمعه 26 تیرماه 88، شاید جزء آخرین مواردی باشد که بتوان از این عضو مجمع تشخیص سراغ گرفت، وی البته هم اکنون مدیر مسؤلی روزنامه رسالت را هم برعهده دارد.
پیشنهادهای پناهیان برای سایت برهان:
مبانی لیبرال دموکراسی را نابود کنید
سخنران صبح‏های جمعه مهدیه‏ی تهران به گفته‏ی خودش سال‏ها بر سر درس فلسفه‏ی غرب «مصطفی ملکیان» شرکت کرده، اما به هیچ وجه قایل به نقد این فلسفه نیست؛ چراکه اساساً فلسفه‏ی مغرب زمین را فاقد ارزش می‏داند.
حجت‌الاسلام روان‌بخش در گفت و گو با برهان:
مانند قرآن، پاسخ به شبهات را به‌موقع و مستدل ارایه دهید
قاسم روان‌بخش، دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن را چند روز پیش روزنامه اصلاح‌طلب فرهنگ آشتی مهره‌ای در پروژه "هاشمی‌ستیزی" معرفی کرد. مناظره جنجالی وی با مصطفی تاج‌زاده یکی از بسیار مناظره‌هایی است که در محیط‌های دانشجویی صورت گرفته‌است، گفت و گوی روان‏بخش با برهان نکاتی خواندنی را به همراه دارد.
دکتر امیر محبیان در گفت‌وگو با برهان:
برهان برای وارد ساختن انتقادات عالمانه به محورهای هدف تلاش کند
امیر محبیان، بیش از آنکه وجهه جناحی و سیاسی داشته‌باشد، به‌عنوان یک چهره آکادمیک و –به لحاظ سیاسی- مستقل شناخته‌شود. او هرچند برای گفت‌وگوی حضوری با برهان وقت نداشت، ولی اهمیت راه‌اندازی سایت وی را بر آن داشت تا در یک گفت‌وگوی کتبی به سؤالاتمان پاسخ گوید.
سردبیر روزنامه‌ی رسالت در گفت‏وگو بابرهان:
برهان اجازه ندهد دشمن در فضای مجازی یکه تازی نماید
پاسخ‌گویی منطقی و مستدل به پرسش‌ها و شبهات رسانه‌ای دشمن باید دل‌گرم به یک رویکرد خلاقانه و مبتکرانه باشد و این تحرک مجازی صرفاً نباید به واکنش‌های انفعالی محدود و خلاصه شود بلکه بهتر است از یک رویکرد تهاجمی نیز برخوردار باشد.
رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس به مناسبت رونمایی برهان:
برهان، نسل جوان را به سلاح پاسخ به شبهات، تجهیز کند
در شرایط کنونی ما با جنگ نرم دشمن مواجه هستیم که همان ایجاد شبهه در بخش‌های اقتصادی، علمی و فرهنگی است.
عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به مناسبت رونمایی برهان:
‌ برهان از علوم روز در جذب مخاطب بهره‌گیری‌ نماید
اگر در فضاهای مجازی و اینترنتی که روز به روز استفاده از آن گسترش می‌یابد پاسخ به شبهات داده شود، بسیار مؤثر خواهد بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس به مناسبت رونمایی برهان: ‌
برهان باید شفاف عمل کرده و برای خود محدودیت ایجاد نکند
برهان زمانی می‌تواند موفق باشد که در وهله‌ی اول اولویت‌شناسی داشته و شبهاتی را که به ارکان اصلی نظام و به‌ویژه قشر جوان وارد می‌شود، شناسایی و اصلی و فرعی کند.
دانلود
انقلابی‌گری نیاز امروز
    انقلابی‌گری نیاز امروز http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9576 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/22-8-1395/IMAGE636145644088462480.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
زمانه‌ی حضور
    زمانه‌ی حضور http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9256 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/24-11-1394/IMAGE635909686061583117.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
«برهان اندیشه» با موضوع «عزت ملی» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «عزت ملی» منتشر شد http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9165 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/19-10-1394/IMAGE635879330121165943.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/19-10-1394/FILE635879379036893763.pdf
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران