تحلیلی بر اقدامات رهبر معظم انقلاب در مشکلات اقتصادی اخیر
راهبردهایی برای سوءتدبیر مدیران داخلی
بی تردید ولایت فقیه به عنوان ستون خیمه‌ی نظام اسلامی نقشی بی بدیل در مدیریت و هدایت جامعه دارد. راهبری کلان نظام اسلامی در همه‌ی جوانب جز با یک توازن راهبردی مناسب نمی‌تواند اهداف بزرگ انقلاب اسلامی را محقق سازد. از این رو رهبر معظم انقلاب اسلامی در عین اهتمام به رشد معنوی و افزایش کیفیت و مسئولیّت پذیری آحاد امّت اسلامی نسبت به فرآیند دولت سازی و نظام سازیِ اسلامی در ایران حسّاسیّت ویژه‌ای دارند.
تحلیل دکتر «طلال عتریسی» از بیداری اسلامی در خاورمیانه؛
اعتماد مسلمین به قدرت تغییر اسلام
امروز برای جهانیان سؤال است که چرا خاورمیانه پس از سال‌ها حضور دولت‌های متعدد، امروز به خیزشی عظیم دست زده است؛ به راستی چه عاملی زلزله‌ی سیاسی خاورمیانه را به وجود آورده است؟
واکاوی آخرین تاکتیک‏های جریان مخالف نظام جمهوری اسلامی؛
آیا جریان سبز دست به سلاح خواهد برد؟
هرگاه قدرت سیاسی از دریچه‏ی حق فردی یا جمعی نگریسته شود، باید به هر قیمتی، حتی به خطر افتادن منافع و امنیت اجتماع، آن را ستاند و ابزارهای کسب آن بسیار متنوع می‏شود و از دروغ‏گویی تا توسل به خشونت و خون‏ریزی قابلیت توجیه پیدا می‏کند.
دختر امام موسی صدر در گفت‏وگو با برهان:
ندای آزادی‌خواهی منطقه؛‌ تحقق تلاش‌های امام موسی صدر
این روزها که لیبی نظاره‌گر حوادث جدیدی است،‌ بار دیگر «امام موسی صدر» در افکار عمومی جهان زنده شده و گمانه‌ها برای بازگشتش آغاز شده است. امام موسی صدر پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به مقام‌های عرب می‌گفت انقلابی که در حال وقوع است، خطری برای اعراب نیست و فعالیت این شیعیان برای سربلندی اسلام در منطقه است.
تبیین بیانات مقام معظم رهبری در هفته‏ی وحدت (4)/ گفت‌وگو با حجت‏الاسلام روان‌بخش؛
دام مصادره‌ی انقلاب‌ها
آن‌چه هم‌اکنون در کشورهای اسلامی در حال وقوع است، خواست مردم جهت برکناری دیکتاتورهایی است که سالیان سال در منطقه حکومت کرده‌اند و مردم خواهان برکناری آن‏ها هستند. مسأله‌ی مهم این است که با کنار رفتن دیکتاتورها، سرنوشت این کشورها چگونه رقم خواهد خورد.

درد دلی با امام زمان(عج الله تعالی فرجه شریف)
در فضای غبارآلود فتنه 88، یک کلیپ صوتی موسوم به «نامه‏ای به امام زمان (عج)»، در فضای مجازی منتشر شد که در قالبی طنزگون و در دفاع از جریان سبز، به شوخی با حضرت مهدی موعود (عج) پرداخته و واژگان اهانت آمیز و دور از شأن ایشان را مورد استفاده قرار داده بود.
نگاهی به زندگی معمر قذافی؛
چهل و دوسال دیکتاتوری بی‌چون و چرا
شاید زمانی که اروپا در تلاش بود تا لیبی را تحت استعمار خود درآورد؛‌ کسی تصور نمی‌کرد جوانی 27 ساله،‌ حکومت این کشور را در دست می‌گیرد که...
بازخوانی یک ایده‌ی فقهی - سیاسی، در آستانه‌ی انتخابات هیأت رییسه‌ی خبرگان رهبری؛
هاشمی رفسنجانی: شورای فتوا باید تشکیل شود
انتخاب هیأت رییسه، دستور کار اجلاس آینده‌ی‌ خبرگان رهبری در هفته‌ی سوم اسفند خواهد بود. در آستانه‌ی این انتخاب، دیدگاه‌های منحصر به فرد سیاسی - فقهی رییس مجلس خبرگان را که با طرح مسأله‏ی «شورای فتوا» در سال گذشته مطرح شد، مورد واکاوی بیشتر قرار دادیم.
علی عبدی/ تبیین بیانات مقام معظم رهبری در هفته‏ی وحدت(3)
رستاخیز بیداری و استراتژی رهایی
بیانات مهم ایشان در سال‌روز ولادت نبی مکرم اسلام(صلی‌الله‌علیه‌و آله) از حیث تحلیل و طراحی استراتژیک بر اساس رستاخیز بیداری مردم منطقه که معطوف به رهایی آنان بوده و توانایی و ظرفیت رهایی بخشی را دربرداشته، تحلیل و تبیین می‏گردد.
سیدعلی فضل الله (امام جمعه‏ی بیروت) در گفت‌وگو با برهان:
خیزش‌های منطقه‏ی خاورمیانه لبیک به انقلاب اسلامی ایران است
شعار‌های مردم و ‌نمادهایی که ملت‌های خاورمیانه برای خیزش‌های خود برگزیده‌اند، حاکی از آن است که بیداری اسلامی هم‌چنان مهم‌ترین علت ایستادگی و مقاومت نهضت‌های مردمی است، به حدی که فرزند آیت‌الله فضل الله هم، انقلاب اسلامی ایران را ‌الگوی اول همه‏‎ی مجاهدان، مقاومان و مبارزان می‌داند.
حسن عابدینی/ تحلیلی از روند تحولات لیبی؛
تشدید سرکوب، تسریع سقوط
روند تحولات اخیر لیبی و بررسی سوابق اقدامات قذافی این احتمال را تقویت می‌کند که دولت لیبی به‌زودی قتل‌عامی وسیع را به راه اندازد تا به خیال خود، مردم را از صحنه‏ی مبارزه دور کند؛ اما به نظر می‌رسد این اقدام تنها کاتالیزوری برای تسریع سقوط دولت لیبی خواهد بود.
دانلود
ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی»
    ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی» http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10006 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/6-6-1396/IMAGE636395176956729142.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/6-6-1396/FILE636395181056863656.pdf
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
انقلابی‌گری نیاز امروز
    انقلابی‌گری نیاز امروز http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9576 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/22-8-1395/IMAGE636145644088462480.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران