تبیین بیانات رهبر معظم انقلاب‌اسلامی در دیدار بسیجیان
نسل سوم؛ مشکل یا راه‌حل؟
بررسی پیامدهای خیزش خاورمیانه در اسراییل؛
چمدان‌های بسته
یکی از سوال‏ها و دغدغه‌های کارشناسان خاورمیانه، عملکرد و واکنش رژیم صهیونیستی در قبال از دست دادن مهم‌ترین هم‌پیمان خود در منطقه و مواجهه با چالش‌های پیش روست؛ به راستی اسراییل چه سیاستی را برای موقعیت جدید اتخاذ خواهد کرد؟
موسوی دهه‏ی60، موسوی دهه‏ی80/ بخش هفتم؛
3 بار استعفای آخرین نخست ‏وزیر!
استعفای موسوی با پایان حمله‌ی مرصاد و آغاز گفت‌وگوهای آتش بس بین ایران و عراق مصادف بود که بعدها توسط آقای علی اکبر‏ ولایتی تأثیر این استعفا بر این مذاکرات ایران و عراق، بسیار ناگوار و خردکننده عنوان شد.
صالح اسکندری؛
کسی نمی‏تواند برای خبرگان تعیین تکلیف کند
احزاب و گروه‏های سیاسی لازم است با ترسیم این زاویه الهی در گفتار و کردار سیاسی خود مانع از ابهام آفرینی‏های کاذب در این انتخاب گردند. فقها و علمای حاضر در مجلس خبرگان تکلیف کشور را در یک مقطع حساس تعیین می‏کنند، لذا کسی نمی‏تواند برای آنها تعیین تکلیف نماید.
مصطفی رئوف؛
دو سناریو برای آینده‌ی لیبی
حکومت بعثی لیبی در حال سقوط است و جز قذافی، پسرانش و تعدای از افسران ارتش، کسی طرفدار این حکومت ظالم نیست. حکومتی که در چند روز گذشته بیش از 1000 نفر از مردمش را به دلیل نخواستن چنین حکومتی کشته و هزاران­ تن را زخمی کرده است . برای آینده‏ی این حکومت چند سناریو قابل پیش‏بینی است...
دکتر سیدمحمود نبویان/ پاسخی به نامه‏ی کدیور(7)؛
مغالطه‌ی فحاشی!
آقای کدیور در بخش دیگری از نامه‌ی سراسر وهن موسوم به استیضاح رهبری نوشته است که این نامه ادای یک وظیفه‌ی دینی، اخلاقی و ملی و وظیفه‌ی دینی از باب امر به معروف و نهی از منکر، فریضه‌ی نصیحت به ائمه‌ی مسلمین است؟!
قاسم رحمانی؛
سیل قیام­های عربی در راه کرانه‌ی باختری
اعلام روز خشم در اردن و حضور هزاران اردنی در خیابان­های «امان»، این هشدار را به کرانه‌ی باختری که قطار قیام­های عربی در راه آن‌جاست، داد که: ای اشغال‌گران بروید!
سیدمهدی حسینی؛
امام(ره) و آلترناتیو نظام شاهنشاهی(2)
امام راحل ضمن تقدیم حکم مهندس بازرگان طی سخنانی در یک کنفرانس خبری و مطبوعاتی فرمود: «من باید یک تنبه دیگری هم بدهم و آن اینکه من که دولت موقت را حاکم کرده‏ام، یک نفر آدمی هستم که به واسطه‏ی ولایتی که از طرف شارع مقدس دارم، ایشان را قرار داده‏ام...»
کارشناس امور رسانه‏ی «‌سوری» در گفت وگو با برهان؛
خیزش خاورمیانه، ‌استمرار انقلاب اسلامی ایران و پویایی اسلام
آن‌چه در خاورمیانه رقم می‌خورد، برای ساکنان آن از معنا و مفهوم دیگری برخوردار است؛ چرا که هر تغییری در خاورمیانه به معنای تحولی در فرهنگ و بافت سیاسی کشورهای منطقه است.
عضو پارلمان تاجیکستان در گفت‌وگو با برهان:
نسیم خیزش‌های خاورمیانه به همه‏ی جهان خواهد وزید
تونس،‌ مصر، بحرین و کشورهای خاورمیانه یکی پس از دیگری به پا خاسته‌اند؛ تأثیر خیزش کشورهای این منطقه بر سایر کشور‌های جهان، یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افکار عمومی است. به راستی کشور بعدی کدام است؟
داماد امام موسی صدر در گفت‏وگو با برهان تشریح کرد؛
مدل‌های دیکتاتوری در دنیا
دیکتاتوری‏های موجود در دنیا را می‏توان در سه دسته خلاصه کرد: رییس جمهوری مادام‏العمر، قبیله‏ای و پادشاهی؛ اما مدل دیکتاتوری قذافی، با هیچ‏کدام از انواع گفته شده شباهت ندارد...
دانلود
جهادِ آتش به اختیار
    جهادِ آتش به اختیار http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10989 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/27-5-1397/IMAGE636701894975504741.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/
ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی»
    ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی» http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10006 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/6-6-1396/IMAGE636395176956729142.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/6-6-1396/FILE636395181056863656.pdf
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران