نقش شاه در کودتای 28 مرداد؛
مستند کودتای نیابتی
امروز امری روشن است که کودتای 28 مرداد براساس سناریوهای دستگاه امنیتی آمریکا طرح‌ریزی شده بود. آنچه در فایل تصویری پیوست به نظر شما می‌رسد، به‌طور مختصر اسنادی را مرور می‌کند که همکاری آمریکا و شاه را نشان می‌دهند. همکاری‌ای که بیانگر تحقیر شدن شاه و سهم‌خواهی آمریکا بود.
مستندی در باب بازرسی، ترور و براندازی
تهدید نهادینه
در این مستند به این سؤالات پاسخ داده می‌شود: هدف از طرح بازرسی‌های نامتعارف چیست؟ آیا کشورهای غربی به زعامت آمریکا، از انجام بازرسی‌های نامتعارف مطرح‌شده، به‌دنبال راستی‌آزمایی هستند یا اهداف دیگری در ذهن دارند؟ نتیجه‌ی این بازرسی‌های نامتعارف چیست؟
اندیشکده‌ی برهان منتشر کرد؛
مستند کوتاه شبح تهدید
نقض عهد، تهدید، فشار و سیاست‌های خصمانه‌ی آمریکا که کمتر توسط نسل جوان رؤیت شده است، در طول این دو سال مشهود بوده و هست. در راستای بازنمایی این فشارها، اندیشکده‌ی برهان مستند «شبح تهدید» را تهیه کرده است.
جریان‌شناسی فمینیسم/ به بهانه‌ی هشتم مارس (8)؛
فمینیسم ایرانی در مثلث فراماسونری، بهاییت و ساواک
فیلم مستند «مسخ» با مرور اسناد تاریخی و در دقایقی چند، جریان فمینیسم و عناصر سرشناس آن در جهان و ایران را معرفی می‌کند. به بهانه‌ی 8 مارس در قسمت هشتم «مسخ»، مروری بر خط فکری شیرین عبادی و خانواده‌ی وی، به‌عنوان یکی از افراد شاخص و اثرگذار در ترویج فمینیسم در ایران،خواهیم داشت.
جریان شناسی فمینیسم (7)؛
ریاست یک فمینیست بر سازمان زنان ایران!
«مسخ» فیلم مستندی است که با مرور اسناد تاریخی و در مدت زمانی کوتاه، سیر جریان فمینیسم را در جهان و ایران به نمایش می‌گذارد. عملکرد مهناز افخمی گماشته شده توسط اشرف پهلوی بر سازمان زنان ایران و بررسی آراء و افکار وی در قسمت هفتم "مسخ" به تصویر کشیده شده است .
جریان‌شناسی فمینیسم (6)؛
اشرف پهلوی، دست‌پرورده‌ی فمینیسم!
«مسخ» فیلم مستندی است که با مرور اسناد تاریخی و در مدت زمانی کوتاه، سیر جریان فمینیسم را در جهان و ایران به نمایش می‌گذارد. با توجه به نقش سازمان‌یافته‌ی خاندان پهلوی، به‌ویژه اشرف پهلوی در ورود فمینیسم به ایران و نهادینه‌سازی آن، در قسمت ششم «مسخ»، فسادهای مالی و اخلاقی اشرف پهلوی به عنوان یکی از نمادها و پایه‌گذاران فمینیسم در ایران به تصویر کشیده شده است.
گفت‌وگوی اختصاصی برهان با دکتر «شهریار زرشناس»
جمهوری اسلامی در بوته‌ی نقد + فیلم
با گذشت سه دهه از این تاریخ، به نظر می‌رسد ورای از دستاوردهای انکارناپذیر، نتوانسته‌ایم به هدف‌های والای انقلاب به مقتضای ظرفیت‌های آن برسیم. اما چرا؟
دانلود
جهادِ آتش به اختیار
    جهادِ آتش به اختیار http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10989 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/27-5-1397/IMAGE636701894975504741.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی»
    ویژه‌نامه «حج فراموش‌نشدنی» http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=10006 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/6-6-1396/IMAGE636395176956729142.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/6-6-1396/FILE636395181056863656.pdf
«برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد
    «برهان اندیشه» با موضوع «موعد وعده‌ها» منتشر شد http://www.borhan.ir/NSite/FullStory/?Id=9811 http://www.borhan.ir/Images/News/Smal_Pic/16-2-1396/IMAGE636296823170171131.jpg http://www.borhan.ir/Images/News/AtachFile/
سفير فيلم
تبيين
پايگاه رصد انديشه‏هاي استرات‍‍ژيك
پايگاه هسته‏اي ايران